miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zaczęli jak zwykle, ale w tym roku niezwykle! Święto Dzieci Gór rozpoczęte

0 293

Mimo, że to nie poranek niedzielny, nie cień pod drzewami wokół kościoła św. Małgorzaty, pieśń „Ojcze z Nieba, Boże, Panie” grana przez Józka Brodę na początku mszy przenosi nas w przeszłość, otwierając teraźniejszość. Dźwięk trombity przejmują głosy dziecięce i znana pieśń kościelna napisana do melodii jeszcze bardziej znanego hymnu Wielkiej Brytanii płynie jak zwykle na początek Festiwalu, ale po raz pierwszy pod jasne sklepienie Amfiteatru w Parku Strzeleckim.

 

Czytaj również: Śtryt pasterski w Wierchomli, czyli spotkanie z kulturą góralską

 

W godzinę miłosierdzia zaczyna się msza. Mszą rozpoczyna się 28. Festiwal ŚWIĘTO DZIECI GÓR.
Ksiądz Jerzy Jurkiewicz jak zwykle przywitał bohaterów nadchodzących dni, opiekunów, organizatorów, ale pod nieobecność ks. Stanisława Kowalika również Eucharystię sprawował. Zaprosił do wspólnej modlitwy, ale także do odpoczynku, bo właśnie do odpoczynku zaprasza w dzisiejszej Ewangelii Jezus. To rzadkie słowa, ale jakże potrzebne: „Odpocznijcie nieco”. Każdy chce trochę odpocząć. Uczący się, pracujący i ci, którzy już przeżyli prawie całe życie. Odpoczynek to nie lenistwo, to sposobność, by stać się mądrzejszym, lepszym, silniejszym. Odpoczynek to sposobność, by lepiej mówić, słuchać, działać.

 

 

I jeszcze słowa uznania dla organizatorów: Festiwal wymagał wiele pracy, dobrze, że udało się go przygotować. Na miarę możliwości, czyli… najlepiej jak można.

W słowach na rozesłanie ksiądz podziękował organizatorom za przygotowanie mszy otwierającej Festiwal. A po błogosławieństwie popłynęła „pływająca”, ulubiona pieśń Jana Pawła II.

Dyrektor Andrzej Zarych podziękował księdzu prałatowi za mszę i podzielił się nadzieją, że za rok już będzie normalnie, czyli spotkamy się w Bazylice św. Małgorzaty.

Kamil Cyganik | Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź