miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zespół Ira wystąpił w Krynicy-Zdroju [Zdjęcia]

0 85

W minioną sobotę w krynickiej Pijalni Głównej miał miejsce kolejny koncert w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury był koncert zespołu Ira. Zespół w minionym roku w obchodził trzydziestą rocznicę istnienia.

 

Czytaj również: Kasia Kowalska porwała tłum w Krynicy-Zdroju

 

Sobotnim supportem była śląska grupa Kolory – kolejny półfinalista Festiwalu Supportów. Zespół ten gra melodyjnego, gitarowego rocka w stylistyce indie. Czterdziestopięciominutowy set rozgrzał i przygotował publiczność na występ Artura Gadowskiego z przyjaciółmi.

IRA w zeszłym roku obchodziła trzydziestą rocznicę istnienia. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z których pochodzi wiele przebojów. Koncert rozpoczął się od „Wybacz”, a tuż potem krynicka publiczność usłyszała „Szczęśliwego Nowego Jorku” i odśpiewała razem z zespołem „Nie ma takiej siły, która nas rozdzieli”, czyli pierwsze słowa piosenki „Powtarzaj to”. Ze starszych hitów grupy pojawiły się również „Mój dom” i „Nadzieja” okraszone gitarowymi solówkami. Na bis IRA zagrała „Bierz mnie”.

Kolejne koncerty krynickiej Pijalni już 16 i 17 lutego. W najbliższy piątek zagra Sylwia Grzeszczak, a dzień później – Kult. Więcej informacji na głównej stronie Krynica Źródłem Kultury.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, Empikach oraz na eBilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

 

 

Opr. MK
Źródło: Especto,
Fot.: Kamil Cichoń

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.