miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zespół Regionalny Skalnik zdobył Grand Prix Festiwalu Zagłębie i Sąsiedzi [ZDJĘCIA]

0 477

Podczas X Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego Zagłębie i Sąsiedzi, który odbywał się w Dąbrowie Górniczej Zespół Regionalny “Skalnik” zdobył nagrodę Grand Prix. W festiwalu wzięło udział w sumie 26 grup dziecięcych oraz 50 grup tworzonych przez osoby dorosłe.

 

Czytaj również: Film „Incepcja” wygrał Konkurs Filmowy „Debiuty” w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

W dniach od 20 do 22 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbył się jubileuszowy X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi. Udział w nim wzięło w sumie 26 grup dziecięcych oraz 50 grup dorosłych, a nagrody przyznano w czterech kategoriach w każdej z grup.

Zespół Regionalny “Skalnik” z Kamionki Wielkiej reprezentujący Sądecczyznę zdobył Grand Prix Festiwalu i nagrodę pieniężną! Na scenie pojawili się także Mali Mystkowianie, którzy II miejsce w kategorii Zespół Taneczny (7-13 lat).

Zespół Regionalny “Skalnik” został założony w 1982 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej, a jego nazwa nawiązuje do najwyższego w okolicy wzniesienia. Zespół reprezentuje region etnograficzny “Lachów Sądeckich” położony u podnóża najdalej na północ wysuniętej części Karpat.

 

 

Opr. MK
Źródło: Facebook Zespół Regionalny “Skalnik”, Pałac Kultury Zagłębia
Fot.: Facebook Zespół Regionalny “Skalnik”

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.