miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

130. urodziny Bolesława Barbackiego

Happening, wykład, poznawanie twórczości wybitnego sądeckiego artysty

0 271

Już w najbliższą niedzielę (10 października) w Nowym Sączu odbędą się uroczystości związane z 130. urodzinami Bolesława Barbackiego. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Muzeum Okręgowe, Fundacja Nomina Rosae, MCK Sokół oraz Zespół Szkół nr 3 im. B. Barbackiego zorganizowali wyjątkowe. 

 
 

Czytaj również: Stary Sącz Eco-Miastem! Są najlepsi w całej Polsce

 

10 października o godz. 16:00 na Placu Krasińskiego (tzw. Kocie Planty) dr Maria Molenda poprowadzi nas śladami miłości i przyjaźni sądeckiego artysty. Następnie w dawnej pracowni Bolesława Barbackiego w Willi Marya przy ul. Jagiellońskiej 60 usłyszymy wykład na temat jego pracy. Całość uświetni happening “Sztuka, moja miłość” przygotowany przez Teatr Nomina Rosae & Kings Town Dancers, a uczestnicy spotkania skosztują urodzinowego tortu przygotowanego przez Cukiernię Coctailbar Wincenty Żygadło. Wśród gości urodzinowych zostanie rozlosowana nagroda – portretowa sesja fotograficzna, wykonana przez artystę fotografa Piotra Droździka – informuje organizatorka wydarzenia, Iwona Mularczyk.
 
Wstęp wolny. Zapraszamy.
 
 

 

Autoportret – Bolesław Barbacki

Bolesław Barbacki (ur. 10 października 1891 w Nowym Sączu, zm. 21 sierpnia 1941 w Biegonicach) – polski malarz, działacz społeczny, pedagog, aktor, reżyser. Znany jest głównie jako malarz portrecista. Jego twórczość i działalność patriotyczna związana jest z Nowym Sączem, gdzie się urodził, malował, organizował życie społeczne oraz zginął tragicznie, rozstrzelany przez hitlerowców w pobliskich Biegonicach.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź