miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

16 129 100 zł na inwestycje. Umowa na remont ul. Nawojowskiej i Młyńskiej podpisana

2 1 109

Wczoraj (13 lipca) podpisana została umowa na kompleksowy remont ulic Nawojowskiej i Młyńskiej. W spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek oraz I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. Podpisanie umowy miało miejsce w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu. W spotkaniu uczestniczyli również Jan Duda, poseł na Sejm RP oraz Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: 6 699 902 zł na drogi w powiecie nowosądeckim. Wojewoda podpisał umowy [Wykaz inwestycji]

 

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano dofinansowanie na realizację długo wyczekiwanego remontu ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu (3-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Grodzką, Rejtana i Długosz, do osiedla Zawada i skrzyżowania z Al. Piłsudskiego). Na ten cel zagwarantowano kwotę prawie 12,5 miliona złotych. Zadanie musi zostać ukończone do końca września 2023 r. Dodatkowo znacznym wsparciem – prawie 4 milionów złotych – wsparto remont ul. Młyńskiej wraz ze skrzyżowaniem DK28 (z Bulwarem Narwiku, ul. Kilińskiego i Krańcową). Kwoty to 50% wartości inwestycji. To zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku. 

– Dbanie o zrównoważony rozwój jednostek samorządu terytorialnego to główny cel, jaki przyświeca rządowi Premiera Mateusza Morawieckiego. Podpisane umowy to wsparcie zarówno dla dużych miast, jak i mniejszych gmin. Tworzenie sieci komunikacyjnej i inwestycje w infrastrukturę drogową to przede wszystkim usprawnianie codziennego funkcjonowania dla wielu Małopolan – mówi I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

 

Dla miasta Nowy Sącz przeznaczonych zostało 16 129 100 zł – na przebudowę drogi powiatowej w Nowym Sączu (ul. Nawojowska) oraz przebudowę drogi gminnej (ul. Młyńskiej) wraz z przebudową skrzyżowania z drogą krajową nr 28 drogą powiatową nr 1605 K w Nowym Sączu.

 

Zadania na drogach gminnych i powiatowych
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, środki przekazywane są na zasadach konkursowych, głównie na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i gminnych. Wsparcie będzie przyznawane na podstawie wniosków o dofinansowanie, składanych przez jednostki samorządu terytorialnego w ramach naborów przeprowadzanych na terenie każdego województwa. Za przeprowadzenie naboru oraz późniejszą ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiadali wojewodowie.

Warunkiem uzyskania dofinansowania było złożenie przez właściwego zarządcę drogi wniosku o dofinansowanie u wojewody i spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych. Kryteria oceny wniosków określone są w ustawie o Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i wskazują szereg przesłanek, które powinny zostać wzięte pod uwagę przez komisję dokonującą oceny wniosku. Uwzględnia się takie kwestie jak: zwiększenie dostępności transportowej jednostek administracyjnych, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych, podnoszenie standardów technicznych dróg powiatowych i gminnych, poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego czy poprawę dostępności terenów inwestycyjnych. Natomiast wojewodowie ustalili szczegółowe kryteria uwzględniające specyfikę i potrzeby regionu.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Brawo PiS !
  Na dziada Handzla nie ma co liczyć !
  Oczywiście psychopata Handzel będzie mówił że remont ulicy Nawojowskiej i Młyńskiej w Nowym Sączu to jego zasługa !

  1. keosyr pisze

   już widze mularczyka z łopatą debilu

Zostaw odpowiedź