miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

22 lata tradycji, 24 kierunki kształcenia – trwa rekrutacja w PWSZ Nowy Sącz

0 434

W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy ul. Staszica 1 odbyła się konferencja prasowa Rektora reelekta dr hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. PWSZ. W briefingu prasowym uczestniczyli również: dr Halina Potok, prorektor ds. studenckich i kształcenia oraz dr Marek Reichel, prorektor ds. nauki i rozwoju. Głównym tematem spotkania była wizja zarządzania największą uczelnią na Sądecczyźnie w najbliższych 4 latach.

 

Czytaj również: Powiat Nowosądecki: kilkadziesiąt milionów rządowej pomocy! – KLIK

 

Coraz lepsza współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym Uczelni, pozwala studentom na odbywanie praktyk zawodowych, pisanie prac dyplomowych, a także na wspólne z partnerami aplikowanie o granty finansowe na konkretne projekty naukowe i badawcze podkreślał Mariusz Cygnar, reelekt, który podczas ostatnich wyborów na rektora uzyskał 20 na 20 możliwych głosów przyznawanych przez elektorów reprezentujących: nauczycieli akademickich legitymujących się stopniem naukowym przynajmniej doktora (12), pozostałych nauczycieli akademickich (2), pracowników uczelni niebędących nauczycielami akademickimi (2) i studentów (4).

 

Nowosądecka kuźnia talentów w swojej ofercie posiada 16 kierunków pierwszego stopnia. Są to studia licencjackie oraz inżynierskie. Dodatkowo jej atutem jest 8 kierunków studiów magisterskich. Nowością jest kierunek “PR i Reklama”, który od tego roku pojawił się w bogatej ofercie placówki. – W 6 instytutach: ekonomicznym, języków obcych, kultury fizycznej, pedagogicznym, technicznym i zdrowia na 16 kierunkach pierwszego stopnia, 8 – drugiego i 2 jednolitych magisterskich Uczelnia przygotowała bez mała 1700 miejsc na studiach stacjonarnych i ok. 950 na niestacjonarnych. Nowosądecka PWSZ kształci rocznie ok. 3,5 tys. studentów, a od początku jej działalności dyplom jej ukończenia ma ok. 19 tys. absolwentów – poinformowała dr Halina Potok, prorektor ds. studenckich i kształcenia.

 

 

W ostatnich czterech latach Uczelnia podjęła działania, które zaowocowały m.in.: usprawnieniem i podniesieniem jakości kształcenia, zwiększeniem nakładów finansowych na rozwój pracowników naukowych, poprawę warunków nauki i pracy tak kadry akademickiej jak i studentów. 33 pracowników uzyskało stopnie naukowe: 26 obroniło przewody doktorskie, 6 habilitacje, 3 uzyskało tytuły profesorskie.

Poinformowano również o planach budowy nowego obiektu Instytutu Ekonomicznego.

 

 

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź