miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

8 milionów dla trzech nowosądeckich szkół!

0 1 111

Trzy szkoły w Nowym Sączu otrzymały promesy z dofinansowaniem na tworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych. 8 mln złotych posłuży m.in. na doposażenie specjalistycznych pracowni, doszkalanie pozalekcyjne dla uczniów oraz studia podyplomowe dla nauczycieli. Najlepsi uczniowie będą mieli także możliwość korzystać ze stypendiów naukowych.

 

Czytaj również: Ponad milion złotych dla organizacji pozarządowych na 2018 rok

 

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia (Elektryk), Zespół Szkół nr. 1 im. Komisji Edukacji Narodowej (Gastronom) i Zespół Szkół Budowlanych w Nowym Sączu realizują projekt związany z powstaniem w każdej z tych placówek Centrum Kompetencji Zawodowych. I tak odpowiednio w tych szkołach realizowane są już od września 2017 roku działania w branży elektroniczno-elektrycznej, turystyczno-gastronomicznej i budowlanej.

W ramach tych projektów realizowane są przede wszystkim kursy dla młodzieży, dając im dostęp do dodatkowych kompetencji i kwalifikacji, które przydadzą się im na rynku pracy. Oprócz tego nauczyciele tych szkół podnoszą swoje kompetencje, uczestnicząc w kursach doszkalających czy studiach podyplomowych – wyjaśnia Grzegorz Sus, dyrektor Nowosądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Dodatkowo wyżej wymienione placówki zostały wyposażone w sprzęt podnoszący wartość pracowni zawodowych oraz sprzęt komputerowy. Na ten cel przeznaczono ponad 2 mln złotych. Oprócz tego w ramach tych projektów uczniowie będą wysyłani na staże do sądeckich firm, a najlepsi z nich będą mogli liczyć na stypendium naukowe.

– To symboliczne przekazanie tych promes wiąże się z rozwojem szkolnictwa zawodowego w Nowym Sączu. Środki te dotarły już do szkół i są już wykorzystywane na doposażenie różnych pracowni. Cieszymy się, ponieważ takie działania promują szkolnictwo zawodowe i odpowiadają na potrzeby rynku pracy. Jest to bardzo ważne dla rozwoju Sądecczyzny – mówił Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Dyrektorzy placówek zaznaczali, że dla nich doposażenie pracowni pomoże uczniom jeszcze lepiej szkolić się, a dodatkowe kursy poszerzą ofertę edukacyjną placówek. Symboliczne promesy odebrali: Walenty Szarek dyrektor ZSEM, Barbara Świętoń dyrektor Gastronoma oraz Andrzej Sojka dyrektor Budowlanki.

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.