miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

8 osób zakażonych koronawirusem z Nowego Sącza! Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje

Koronawirus Nowy Sącz

1 13 290

U kolejnych ośmiu osób z Nowego Sącza potwierdzono infekcję koronawirusem. Są to: starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie. Przypomnijmy, do dzisiaj (29 marca) 3 osoby miały zdiagnozowaną chorobę. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób. W Polsce natomiast jest to 1771 przypadków, z czego 20 osób zmarło.

 

Czytaj również: 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki. – W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie).

W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna).Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych.

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Rafał Kmak
fot. archiwum, Małopolski Urząd Wojewódzki

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Rysiek pisze

    Gdy Władze w Warszawie odradzają jazdy taksówkami w warunkach epidemii, Prezydent Handzel w Nowym Sączu funduje staruszkom po 60- ce darmowe przejazdy taxi !!! Biedni staruszkowie, nie wiedzą na co się narażają !!! A Handzel szczerzy zęby z radości !!! Interes kwitnie !!!

Zostaw odpowiedź