miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

8 tys. dolarów dla Dawida. Uczeń Elektryka laureatem międzynarodowego konkursu!

0 2 554

Dawid Liberda uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu został laureatem międzynarodowego konkursu organizowanego przez Hackster.io z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. W nagrodę za „Domowego asystenta” zdobył m.in. osiem tysięcy dolarów.

 

Czytaj również: Tomasz Biskup ze Starego Sącza nowym, sądeckim mistrzem w Deluxe Ski Jump!

 

– Dawid Liberda, uczeń naszego technikum został laureatem międzynarodowego konkursu organizowanego przez Hackster.io z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jego praca „Walle – Home Assistant” została wybrana spośród 129 innych projektów i prawie 1500 uczestników z całego świata. Nagroda dla naszego zwycięzcy to 8 tysięcy dolarów, a także sesje coachingowe z Kickstartera – informuje na swoim facebooku Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Walle – Home Assistant to odpowiednio zaprogramowane urządzenie, którego zadaniem jest pomoc w lepszej organizacji dania m.in. poprzez kalendarz z nadchodzącymi wydarzeniami i pogodę. Co więcej, asystent jest podłączony do domowej sieci Wi-Fi, dzięki czemu zawiera zawsze świeże dane.

Asystent posiada także opcję wejścia w poszczególne części składowe jak np. kalendarz. Urządzenie posiada także dwa systemy kontrolne pozwalające na sterowanie światłem i centralnym ogrzewaniem. Więcej o Walle – Home Assistant można znaleźć na stronie: hackster.io

 

 

Opr. MK
Źródło: Facebook Elektryk, hackster.io
Fot.: hackster.io

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź