miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Absolutorium 2020. Pięć pytań do Prezydenta Handzla [Felieton]

10 1 412

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rada miasta ma podjąć jedną bardzo ważną uchwałę. Udzieli, bądź nie udzieli prezydentowi miasta absolutorium za wykonanie obowiązków za rok 2019 (fachowo nazywa się to głosowaniem nad raportem o stanie gminy).

 

Czytaj również: O kasie prezesów słów kilka [Felieton] – KLIK

 

Z formalnego punktu widzenia jest to o tyle istotna uchwała, iż ponowna, druga z rzędu (rok temu absolutorium nie zostało udzielone) negatywna ocena działań prezydenta może – choć wcale nie musi – otwierać drogę do rozpoczęcia procedury referendalnej, mającej na celu usunięcia z ratusza prezydenta Ludomira Handzla.

Oczywiście będzie to decyzja stricte polityczna, nie mająca wiele wspólnego z oceną merytorycznej pracy władz miasta, więc tak dla czystej zabawy spróbujemy w imieniu naszych Czytelników zadać pięć podstawowych pytań dotyczących stanu naszego miasta.

I żeby była jasność, nie oczekujemy od władz miasta żadnej odpowiedzi. Pytania stawiamy tylko i wyłącznie po to, aby Państwu ułatwić swoją własną ocenę dotychczasowej działalności dzisiejszych rezydentów ratusza.

Więc pytamy….

Jakie kluczowe projekty inwestycyjne zostały przygotowane i złożone do instytucji wojewódzkich, centralnych lub europejskich, które w znacznym stopniu polepszyłyby jakość życia mieszkańców Królewskiego miasta Nowego Sącza? Myślimy tu o inwestycjach drogowych, wodno-kanalizacyjnych, ekologicznych itd. Oczywiście mówiąc kluczowe myślimy o inwestycjach dużych, wartych min. 20 mln złotych, złożonych wspólnie z naszymi sąsiadami, bądź samodzielnie (w przypadku prawie 100 tys. miasta nie jest to kwota oszałamiająca).

Czy jakiekolwiek oszczędności w skali globalnej zostały poczynione w funkcjonowaniu spółek komunalnych i innych podmiotów zależnych od sadeckiego Ratusza. Jeżeli takowe powstały, jaka jest skala tych oszczędności. Mówiąc po ludzku, czy i o ile dzisiejsza władza kosztuje nas mniej od tej przebrzydłej Nowakowej?

Jakie nowe projekty o charakterze kulturalnym, oświatowym lub edukacyjnym powstały lub powstają, które budowałyby markę Nowego Sącza, byłyby jego wizytówką na arenie, jak nie ogólnokrajowej, to przynajmniej ponadregionalnej?

Na jakim etapie jest program rewitalizacji Sądeckiej Starówki? (o ulicy Wąskiej oczywiście pamiętamy, jednak naszym skromnym zdaniem to nawet nie początek początku).

Jakie działania zostały podjęte celem ograniczenia w najbliższym sezonie grzewczym (czyli jesienią bieżącego roku) ilość zanieczyszczeń emitowanych przez gospodarstwa domowe w Nowym Sączu, tak abyśmy przestali być liderem rankingów najbardziej trujących miast w Polsce?

Myślimy, że tak postawione pytania odnoszą się z jednej strony do faktycznych potrzeb i oczekiwań nowosądeczan, z drugiej zaś są emanacją postulatów, które sam Handzel wygłaszał w ostatniej i przedostatniej swojej kampanii wyborczej.

Więc nie ma nic niestosowanego w tym, że je zadajemy.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot.: archiwum | UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
10 Komentarze
 1. Czytelnik pisze

  te same pytania zadajcie rozczochranej to jej sie czuprynka wyprostuje bo po nowaku nie powinno byc co poprawiać przecież skoro byl z pisisu. poza tym jej mężuś oprócz podtarcia tyłka jest mało zadaniowy, za to typowo pisowskiego zrzucania winy za porażke życiowe na innych jest mistrzem. a rok później żona publikuje pismo a sianiu nienawiści przez handzla xd
  dodajcie pytania o zakup dzialek zalewowych na chelmcu które tylko w ich przypadku nie sa zalewowe + pytanie o asfalt z kolejowej który zaginął dawno temu za rzadów nowaka a dziwnym trafem pani czuprynka widzi go z okna.

 2. xsaas21 pisze

  czupryna wiadomo, że zrobi wszystko by bylo drugie nieprzyjęte absolutorium. Ktoś ma wątpliwosci?

  1. qwerty pisze

   czekam na komentarz keisyra (bolca mularczykowej) pewnie od doby pisze już posta

 3. keisyr pisze

  Dać Handzlowi drugą dwóję i wyrzucić z Ratusza !
  Handzel na oszustwach i kłamstwach wyborczych dostał się do Ratusza !
  Handzel to dziad bez pieniędzy dla Nowego Sącza ! Mozliwości finansowe Handzla to max zarządzanie wsią ! Dlatego Handzel robi z Nowego Sącza wieś ! Handzel nie jest w stanie wykonać samodzielnie żadnej większej inwestycji ! Dzisiaj Nowy Sącz przy Handzlu to łajno, a ludzie żyją w nim jak bydło ! Handzel nie wybudował:
  – żadnej nowej ulicy !
  – żadnej estakady !
  – żadnego wiaduktu !
  – żadnego mostu !
  – żadnego przejścia dla pieszych nadziemnego i podziemnego
  – żadnego szerokiego o kilku pasach skrzyżowania
  – żadnej sygnalizacji świetlnej
  – nie poszerzył ulic o żadny dodatkowy pas ruchu
  – nie wybudował żadnej obwodnicy Nowego Sącza !
  – nie wybudował bulwarów nad rzeką Kamienicą
  – nie wybudował ekstraklasowego stadionu
  – nie wybudował hali widowiskowo-sportowej
  – nie wybudował żadnej przychodni zdrowia
  – nie wybudował żadnego osiedla mieszkaniowego
  – nie powiekszył miasto o ani jedno nowe miejsce pracy
  – nie wybudował żadnego przedszkola i żłobka
  – nie ożywił Starówki Nowego Sącza
  – nie odbudował Zamku w Nowym Sączu
  – nie wybudował dworca multimodalnego
  – nie wybudował teatru i żadnego obiektu kultury
  – nie wybudował żadnej nowej szkoły
  – nie wybudował wodnego parku rozrywki
  – nie postawił nic na Starej Sandecji
  Wymieniać dalej ?
  Handzel to taki dziad, że nie jest w stanie utrzymać przystanków komunikacvji miejskiej w należytym stanie K!erowcy Handzla komunikacji miejskiej nie noszą ubrań służbowych i wyglądają jak ostanie ofermy !

  1. MPK pisze

   akurat wszyscy kierowcy mają koszulki i kurtki opisane MPK , jak jeździsz prywaciarzem busem z korzennej to nie myl pojęć że cie chlop w gumiakach wiezie

   1. keisyr pisze

    Dobrze
    Sprawdzę ubiór kierowców MPK

    1. miastons pisze

     ty chłopie nikomu łaski nie robisz , połowa firm w sączu ma opisanych pracowników . masz pretensje idz do ratusza albo napisz pisma oficjalne a nie zgrywasz boga na podrzednym portalu

 4. Zapora pisze

  I tu się z Toba zgadzam Pan Handel,bardzo przypomina pana Tuska,taki cwaniaczek ,Kalibabka ładne słówka ,przed wyborami był inwestor który miał przyjść Sandecja,w grę wchodziła taka kasa że gawiedź wyborcza,nie zna takich cyfr,ale może przejąć dopiero po wyborach,jak ktoś pamięta,to taki sam ją inwestor katarski co miał przejąć stocznie,a inwestycje w mięście to gadżety,koraliki dla indian,ul Wąska miał być cud miód,dobrze wiedzieli że nic więcej jak wymalować ruderę biała farba poprostu nie mogą ,krótko mówiąc kolejny mistrz bajeru,a już przepraszanie Niemców to coś nieprawdopodobnego,zamiast im napisać że to oni mieli wielkie szczęście że mogli współpracować z tak zacnym miastem i wysłać ich na bambus ,to ten mało w gacie że strachu nie narobił,wstyd

 5. keisyr pisze

  Handzel to dziad bez pieniedzy dla Nowego Sącza !
  Ten dziad likwiduje skrzyżowania w Nowym Sączu o kilku pasach ruchu
  i zamienia je na wiejskie minironda o jednym pasie ruchu !
  Prawie cały Nowy Sącz stoi w korkach przy jednym pasie ruchu na skrzyżowaniach,
  które buduje ratuszowy dziad !
  Ratuszowego dziada stać tylko na jeden pas ruchu na skrzyzowaniach !

 6. EWA pisze

  ewa

Zostaw odpowiedź