miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Adam Małysz w nowosądeckim szpitalu! Skorzystają z oddz. Hematologicznego

1 24 351

Polski Związek Narciarski, na czele z prezesem Adamem Małyszem podpisał list intencyjny w sprawie współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Zawodnicy sportów zimowych będą badani i leczeni w sądeckiej placówce medycznej. Skoczkowie, biegacze czy specjaliści od kombinacji norweskiej mają tu korzystać z pomocy oddziału Hematologicznego.

Czytaj również: Koleje Małopolskie przywracają po remoncie kursy z Krakowa do Nowego Sącza

– Popisanie umowy było właściwie formalnością, bo już wcześniej Związek korzystał z usług medycznych oddziału hematologicznego sądeckiego szpitala. W placówce pracuje bowiem Szymon Fornagiel, specjalista w zakresie hematologii i chorób wewnętrznych, który zasiada w radzie medycznej PZN-u – mówi Adam Małysz, prezes PZN.

Sportowcy mają dostęp do pełnego zakresu badań. – Zadaniem PZN jest zapewnienie sportowcom 100% ich potencjału w kontekście ich wydolności, jeżeli są pewnego rodzaju potrzeby, które trzeba wyleczyć, suplementować lub poprawić, to my będziemy od tego, żeby po pierwsze znaleźć przyczynę tych nieprawidłowości, a potem działać objawowo lub przyczynowo, o ile taka możliwość jest – mówi przedstawiciel sądeckiego szpitala.

W ubiegłym tygodniu władze PZN-u podpisały umowę o współpracy z krakowskim szpitalem Zakonu Bonifratrów. Sportowcy będą tam objęci opieką ortopedów i fizjoterapeutów.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. kot prezesa pisze

    Panie Adamie źle Pan wybrał.

Zostaw odpowiedź