miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Alkoholu po godz. 22:00 w Nowym Sączu już nie kupisz! Radni wprowadzili nocną prohibicję

0 2 389

Radni Miasta Nowego Sącza podjęli uchwałę zakazującą sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży między godz. 22:00 a 6:00. Wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Przepisy zostały zaostrzone w odpowiedzi na apel mieszkańców.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Czternaście autobusów niskopodłogowych już jest! Reszta dotrze wkrótce [ZDJĘCIA]

 

Zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych nie będą wydawane w bezpośrednim sąsiedztwie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz internatów, kościołów, na terenie obiektów sportowych, placów targowych, a także w ogródkach gastronomicznych organizowanych przy sklepach spożywczych.

Dopuszcza się, po spełnieniu wymogów określonych innymi przepisami prawa, sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych do spożycia na miejscu w ogródkach gastronomicznych wolnostojących oraz spożywanie napojów alkoholowych w ogródkach usytuowanych bezpośrednio przy lokalach gastronomicznych, dla których wydano zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Uchwała w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ograniczeń sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach nocnych została przyjęta. Za głosowało dziewiętnastu radnych, natomiast trzech wstrzymało się od głosu. Zakaz sprzedaży alkoholu w Nowym Sączu będzie obowiązywał w godz. od 22:00 do 6:00.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Pixabay (zdjęcie główne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź