miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Amerykański gigant przejmuje sądecki Konspol!

0 7 139

Wczoraj (13 września) amerykański koncern Cargill zawarł porozumienie z grupą Konspol w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach nowosądeckiego przedsiębiorstwa. Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl sam Kazimierz Pazgan, to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Policyjne działania w ratuszu! Co się wydarzyło w nocy? [ZDJĘCIA]

 

 

Dzięki zawartemu porozumieniu, Cargill po pozytywnej weryfikacji odpowiednich organów, przejmie zakład produkcji pasz, pięć kompleksów hodowlanych, ubojnie oraz dwa zakłady produkcyjne – w Nowym Sączu i Słupcy. Pozyska również zaplecze produkcyjne i portfolio produktowe. Dzięki temu, amerykański koncern w pełnym zakresie kontynuował będzie działalność Grupy Konspol. Przejęcie ma zapewnić firmie dynamiczny rozwój oraz ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – powiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy Konspol.

 

 

Amerykański koncern Cargill to światowy lider w produkcji żywności. W swojej 153-letniej działalności dotarł ze swoją ofertą do klientów z ponad 125 krajów świata. Przejęcie Konspolu ma zwiększyć zaangażowanie inwestycyjne firmy w Polsce. Koncern posiada obecnie pracowników w 29 zakładach na terenie naszego kraju.

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło: wiadomoscihandlowe.pl
fot. Konspol, Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź