miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Andrzej Padula dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu!

0 2 229

Aleksander Rybski pełnił funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza przy ul. Długosza w Nowym Sączu przez 27 lat, a teraz zastąpi go Andrzej Padula. Nauczyciel języka niemieckiego oraz radny Gminy Podegrodzie oficjalnie wygrał konkurs.

 

Czytaj również: Album „La Capella Sistina” na 726. rocznicę lokacji Nowego Sącza! [ZDJĘCIA]

 

W piątek (9 listopada) rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza przy ul. Długosza w Nowym Sączu. Komisja konkursowa uznała, że godnym zastępcą Aleksandra Rybskiego będzie Andrzej Padula – nauczyciel języka niemieckiego. O tę zaszczytną funkcję ubiegali się również Jacek Tomasik – nauczyciel historii oraz Paweł Kwiatkowski – nauczyciel wychowania fizycznego.

Andrzej Padula jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (2005). Obecnie pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Jest również tłumaczem tekstów prawnych i ekonomicznych – stypendystą Bawarskiego Ministerstwa Edukacji (2009), uczestnikiem szkoleń językowo-kulturowych w ramach unijnych programów Comenius (Niemcy, 2010) i Erasmus+ (Austria, 2014), koordynatorem projektów europejskich i krajowych oraz organizatorem zagranicznych wyjazdów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Od 2014 roku jest on radnym z miejscowości Stadła, w wyborach samorządowych, ponownie został wybrany do Rady Gminy Podegrodzie.

Nowy dyrektor zostanie powołany przez prezydenta Miasta Nowego Sącza i będzie stał na czele I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza przez pięć najbliższych lat. Aleksander Rybski kończy swoje obowiązki jako dyrektor szkoły 28 listopada i przechodzi na emeryturę. Przepracował on w nowosądeckim liceum aż 44 lata, a na stanowisku dyrektora – 27 lat.

Agnieszka Michalik
Fot.: MCK Sokół Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź