miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Arkadiusz Mularczyk liderem listy PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych?

1 905

Jak udało nam się dowiedzieć Arkadiusz Mularczyk będzie liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach parlamentarnych. W ubiegłych wyborach „jedynkę” dostał Piotr Naimski. Okręg nr 14, z którego będziemy wybierać swoich przedstawicieli składa się z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego i nowotarskiego.

Czytaj również: Łącznik obwodnic w Chełmcu – ośmiu chętnych do zaprojektowania

– Sprawy na chwilę obecną jeszcze nie chcę komentować – mówi w rozmowie z serwisem miastoNS.pl Arkadiusz Mularczyk– Decyzja nie należy do mnie. Należy do prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Komitetu Politycznego partii – dodaje Mularczyk.

Decyzję ma podać jutro Jarosław Kaczyński podczas Konwencji partii.

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (województwo małopolskie). W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym (do 2011 wybierano 9 posłów). Siedzibą okręgowej komisji wyborczej jest Nowy Sącz.

W 2015 r. w naszym okręgu wygrało PiS zdobywając 60,56% ( 188 010 głosów). Po zdobyło 13,95% (43 309), Kukiz’15 7,83% (24 318 głosów). W chwili obecnej w Sejmie RP reprezentują nas:Piotr Naimski, Józef Leśniak, Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Jan Duda, Andrzej Czerwiński oraz Elżbieta Borowska.

Rafał Kmak
fot. archiwum | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    śmiech na sali

Zostaw odpowiedź