miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Arkadiusz Mularczyk, poseł z Sądecczyzny nowym wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa

3 1 039

Krajowa Rada Sądownictwa wybrała posła Arkadiusza Mularczyka (PiS) na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady – poinformowało we wtorek PAP biuro KRS. Poseł został drugim wiceprzewodniczącym Rady obok sędziego Wiesława Johanna.

 

Czytaj również: Wojsko buduje nam most! Prace na rzece Kamienica rozpoczęte [Zdjęcia, nagranie]

 

Poseł Mularczyk wiceprzewodniczącym KRS
Mularczyk został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady w miejsce sędziego Dariusza Drajewicza, który w lutym zrezygnował z tej funkcji. Za kandydaturą Mularczyka zagłosowało 12 członków KRS, 7 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady kandydował również sędzia Paweł Styrna, który uzyskał 11 głosów.

Poseł Arkadiusz Mularczyk został wybrany na członka KRS przez Sejm w końcu listopada ub.r. Jest prawnikiem i adwokatem, a od 2005 roku posłem na Sejm. Działał w kilku sejmowych komisjach, m.in. Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ustawodawczej, Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Spraw Zagranicznych. W 2011 r. został powołany na członka delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jest także wiceprzewodniczącym Komisji ds. Wyboru sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Do głównych zadań wiceszefa KRS należy zastępowanie przewodniczącego podczas posiedzeń Rady, przewodniczenie obradom Rady. Wiceprzewodniczący obejmuje także część zadań dotyczących stałego nadzoru nad pracami KRS.

źródło: PAP
fot. wPolityce, Andrzej Wiktor

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. qwerty pisze

    hahaha chyba sadownictwa xd na pierwszej rozprawie proszę zająć się przekształceniem działeczki z zalewowej na niezalewową i potrojenie wartości po zakupie gdziez przez przypadek mieszka ród mularczyków + asfalt z kolejowej który zniknął 😉 a na deserek rozliczenie miasteczka multimedialnego które przewaliło pis no i może wkoncu twoje vivaro które jak widać lejesz na “kartke” a już dawno po wyborach 😉

  2. Mobik pisze

    Ale mul! Karierowicz za wszelką cenę. Bez skrupułów wcisnął, żonę do rady miasta i dalej lezie po nieograniczoną władzę. Oj historia kiedyś takich rozliczy. Gdyby jeszcze miał choć trochę przyzwoitości i inteligencji. Radzę dokładnie sprawdzić jego życiorys. Mam nadzieję że kiedyś się opamięta! To kolejny gość, któremu garnitur nie zasłonił słomy z butów!

  3. duda jan pisze

    Krajowa Rada Sądownictwa to dobre miejsce dla Mularczyka. Tam już nie ma co spieprzyć.

Zostaw odpowiedź