miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Arkadiusz Mularczyk z PiS ukarany przez Radę Europy. „Zakaz wypowiadania się na forum”

3 931

Media informują, że poseł PiS Arkadiusz Mularczyk został ukarany przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Kara ma związek z oskarżeniami pod adresem innych posłów. Arkadiusz Mularczyk sprawuje funkcję przewodniczącego polskiej delegacji w Radzie Europy. Senator Aleksander Pociej poinformował, że polityk PiS został ukarany przez Zgromadzenie Parlamentarne tej organizacji. Na posła nałożono zakaz wypowiadania na się na forum Rady Europy przez trzy miesiące. ZP podjęło decyzję o ukaraniu Mularczyka, ponieważ ten nie przeprosił za swoje wypowiedzi.

 

Czytaj również: Mgr MORS najnowszym dziełem zasłynął w całym kraju

 

Dlaczego Rada Europy ukarała Mularczyka?
W marcu 2021 roku szef Sojuszu Europejskich Konserwatystów i Demokratów Ian Liddell-Grainger napisał list do Rika Daemsa, przewodniczącego ZPRE, w którym domagał się wyjaśnień w sprawie działania fundacji Otwarty Dialog. Według Brytyjczyka „fundacja o wątpliwej reputacji miała bezprecedensowy dostęp do członków i pomieszczeń ZPRE, a dowodem w sprawie miały być publikacje w mediach społecznościowych”, informuje Wprost.

W jednym z wpisów na Twitterze zamieszczono podziękowania dla kilku polskich polityków: Kamili Gasiuk-Pihowicz, Krzysztofa Śmiszka, Marka Borowskiego, Barbary Nowackiej oraz Killiona Munyamy. W liście Liddell-Grainger oskarżał parlamentarzystów o „wykonywanie poleceń podejrzanej organizacji”.

Kto stał za listem do Rady Europy?
Nieoficjalnie mówiło się, że list powstał z inicjatywy posła PiS Arkadiusza Mularczyka. To właśnie ten poseł informował o nim w mediach społecznościowych, a ponadto zapowiadał złożenie pisma do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zbadanie oddziaływania Fundacji Otwarty Dialog na polskich parlamentarzystów w Radzie Europy i jej wpływu na uchwalanie rezolucji i poprawek niekorzystnych dla państwa polskiego.

Rada Europy domagała się przeprosin zarówno od Brytyjczyka, jak i posła PiS. Liddell-Grainger wyjaśnił motywy swojego zachowania i przeprosił. Arkadiusz Mularczyk tego nie uczynił, dlatego został ukarany.

Źródło: WPROST.pl / Interia.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Jerzy pisze

    Tak to bywa jak się mówi lub czyni szybciej niż myśli , to takie są efekty.

  2. Jerzy pisze

    Tak to bywa jak się mówi lub czyni szybciej niż myśli , to takie są efekty. Buta i duma malutkich nie pozwala się uginać , i przyznać do błędu.

  3. miastons pisze

    “Miłujcie się tak jak ja was umiłowałem” czyli coś o czym areczku wiesz bardzo mało albo i nic. to jest prawdziwe przesłanie mgr.Morsa

Zostaw odpowiedź