miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Arkadiusz Mularczyk: „Zbieranie podpisów pod apelem do premiera w sprawie Sandecji jest nieprofesjonalne”

16 1 432

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk uważa, że zbieranie podpisów radnych i mieszkańców Nowego Sącza pod pismem do Prezesa Rady Ministrów w sprawie dofinansowania budowy nowego stadionu Sandecji jest marnowaniem czasu, ponieważ w pierwszej kolejności powinna być sporządzona odpowiednia dokumentacja oraz projekt inwestycji. Według posła jest to „robienie wody z mózgu” kibicom.

 

Czytaj również: Sandecja rusza do boju! [Terminarz] – KLIK

 

– W Nowym Sączu toczy się ożywiona dyskusja na temat funkcjonowania, finansowania, poszukiwania inwestorów, którzy byliby w stanie wybudować lub wesprzeć budowę stadionu MKS Sandecja. Jako parlamentarzysta jestem zaniepokojony tą dyskusją i kierunkiem, do jakiego ona zmierza. Zbierane są podpisy radnych, mieszkańców i kibiców do premiera Mateusza Morawieckiego, który ma wesprzeć tę inwestycję. Tryby te oceniam jako „teatr polityczny” – działania pozorne, których efektem na pewno nie będzie pomoc dla Sandecji. W ubiegłej kadencji Rady Miasta Nowego Sącza czterokrotnie z Wojciechem Piechem i Józefem Kantorem odwiedzałem Ministerstwo Sportu i spotkałem się dwukrotnie z ministrem Witoldem Bańką. Raz spotkałem się z ministrem Jarosławem Stawiarskim i raz z dyrektorem Inwestycji Sportowych. Rozmawialiśmy na temat projektu dotyczącego rozbudowy i modernizacji stadionu Sandecji. Taki wniosek był złożony 19 września 2017 roku i to był projekt dotyczący modernizacji i dofinansowania budowy MKS Sandecja. W tamtym czasie rozmowy były bardzo zaawansowane, rozmawialiśmy o dofinansowaniu klubu. Istniała wówczas szansa na znaczne dofinansowanie modernizacji. Minister jednoznacznie podkreślał w tych rozmowach, że Ministerstwo Sportu nie finansuje budowy stadionów profesjonalnych klubów. Oznacza to, że nie ma środków ministerialnych na budowę stadionów piłkarskich – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podkreśla jednak, że istnieją programy ministerialne, w których dofinansowuje się rozwój sportu młodzieżowego. Zaznacza również, że w tamtym okresie czasu minister deklarował wsparcie MKS Sandecja, Akademii Sandecja oraz dla infrastruktury sportowej, związanej ze sportem młodzieżowym. Istniała wówczas perspektywa dofinansowania w znacznej kwocie (10 milionów złotych) infrastruktury służącej młodzieży. Programy w Ministerstwie Sportu dotyczące rozbudowy infrastruktury sportowej realizowane są przez rząd w ramach programu „Sportowa Polska”, a nabór wniosków trwa od 4 do 30 marca. Podmioty mogą wystąpić w tym czasie o stosowną dotację.

– Zachęcam Miasto Nowy Sącz, żeby rozważyło złożenie takiego wniosku do Ministerstwa Sportu. Znaczne inwestycje sportowe, które przekraczają wiele milionów złotych nie korzystają z dofinansowania rocznego. One powinny być sfinansowane z wieloletnich programów, które obejmują inwestycje o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wydatkowanie wielu milionów złotych (ok. 10 milionów złotych) jest związane z programem inwestycyjnym o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wnioski można składać do miesiąca września tego roku – podkreślił Arkadiusz Mularczyk.

Według Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, każdy taki wniosek musi być szczegółowo udokumentowany. Uważa, ze rząd nie przeznaczy środków finansowych na podstawie apelu. Inwestycje sportowe mają szanse na dofinansowanie w wyniku stosownego konkursu. Takich wniosków jest tysiące, a więc nie jest pewne, czy takie wsparcie trafi do Nowego Sącza.

– Zbieranie podpisów pod apelem do premiera jest działaniem nieprofesjonalnym, ponieważ do Ministerstwa Sportu nie wpłynął żaden wniosek, ani dokumentacja – dodał Mularczyk.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
16 Komentarze
 1. Miastons pisze

  Za to oskarżanie redaktora a przegrane wybory żonki to full profeska haha

  1. Ludomir pisze

   Wysyłanie apelu do premiera żeby pomógł w budowie stadionu, na który nie mamy pomysłu to szczyt profesjonalizmu

   1. Jerzy pisze

    Ludomirze pokaż swój profesjonalizm przedstaw Przewodniczącej Rady Miasta niech ona przedstawi na sesji i profesjonalnie , wspólnie posłem Mularczykiem i zakończy nieprofesjonalne staranie się o dofinansowanie budowy stadionu i po problemie , wówczas uznam mądrość posła w działaniu a nie krytykowaniu i pouczaniu .
    Tu nie chodzi o stadion , tu chodzi o wytknięcie pokazanie Sądeczanom jaki wielki błąd popełnili w wyborze prezydenta , i poniżenie jego godności.

    1. Ludomir pisze

     Uważa Pan, że nie popełnili błędu?

  2. Agnieszka Michalik pisze

   Tylko, że chodziło o Agnieszkę M… z Sądeczanina, to są dwie różne osoby. Proszę wziąć to pod uwagę!

 2. Łukasz Gdowski pisze

  Ale czy stadion wazniejszy niz czyste powietrze? O kopaczy sandecji trzeba dbac . Nie dajcie im biegac w smogu bo wyzdychają szybciej!

 3. Wojciech pisze

  Mnie tłumaczenie P.Mularczyka przekonuje,przeciez Panstwo nam stadionu nie wybuduje. Trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie budowy stadionu a poseł obiecał pomóc…tylko ze u nas złotowki nie ma na stadion ;(

  1. Jerzy pisze

   Tylko Wojciechu zastanów się co może pomóc poseł Mularczyk prezydentowi miasta odmiennej opcji politycznej kiedy nie mógł pomóc w tej samej sprawie Nowakowi z PiS . Przecież ta sprawa ze stadionem nie powstała wczoraj trwa już trzy lata tak długo jak Mularczyk jest posłem który się po trzech latach obudził że jest z Sącza i Sącz potrzebuje pomocy od rządu .

 4. Miastons pisze

  Kotem poszczuj haha
  Typowy pis jak przy korycie nie są to tak się “troszczą” o naród i choćby papież był prezydentem to nie pasuje

  1. Ludomir pisze

   Chyba ślepy i głuchy jesteś. Nie widzisz co robi w tej chwili oderwana od koryta opozycja?

 5. Krzysztof Saczka pisze

  Pan to tyle lat miał na podjęcie jakichkolwiek działań i? żadnych nie próbował nawet podjąć ? Jak się mylę proszę mnie poprawić.
  Teraz nagle obudził się z krytyka że “coś takiego nie ma sensu”. Idź Pan w… Albo sam wyjdź w końcu z inicjatywą poprawy sytuacji Sandecji.

 6. Jerzy pisze

  Myślałem że Panu Mularczykowi leży na sercu budowa nowego stadionu jak dużej większości Sądeczan , i się myliłem. Odkąd znam Pana Mularczyka jako radnego (bezradnego ) Nowego Sącza nie pamiętam aby on zrobił coś dla Nowego Sącza , a tym bardziej odkąd jest posłem .Jedno to co mu się udało to sprowadzić Premiera do Sącza w celu poparcia żony w wyborach na prezydenta miasta , który to pod pomnikiem Piłsudskiego obiecywał pomoc Sączowi między innymi w budowie nowego stadionu . To też całkowicie uzasadnione jest zbieranie podpisów , i przypomnienie premierowi co obiecał Sączowi chyba że Pani Iwonie Mularczyk jeżeli wygra wybory. Bądźmy realistami jak powiada Pan Mularczyk – Morawiecki pieniędzy niema . Natomiast Pan Mularczyk krytykuje Prezydenta że zbieranie podpisów to nie profesjonalne załatwianie spraw. Popieram tą petycję do premiera , bo nie powinien robić z gęby cholewy , i jak coś obiecuje to niech stara się realizować. Nie rozumiem czemu ma służyć ta antypatia Państwa Mularczyków do Prezydenta Miasta Nowego Sącza objawiana na sesji RM jak i ta konferencja prasowa.
  Państwo Mularczykowie jak nie kochacie Nowego Sącza , to nie róbcie dla niego nic, ale nie krytykujcie i nie przeszkadzajcie jak ktoś stara się coś robić . Pan Mularczyk twierdzi że to co robi Prezydent Nowego Sącza to „robienie wody z mózgu” kibicom. A moim zdaniem to Pan Mularczyk robi wodę z mózgu Sądeczanom.

  1. Ludomir pisze

   Pan Mularczyk chciał zwrócić uwagę na to, że najpierw powinna być sporządzona jakaś dokumentacja – projekt, kosztorys itd… Muszą być jakieś podstawy do dofinansowania. Premier Morawiecki nie przyjedzie do Sącza i nie wybuduje nam stadionu.

   1. Jerzy pisze

    Drogi Ludomirze nie jesteś na bieżąco w sprawach stadionu , podstawy były kiedy PZPN dał wymogi rozgrywek ekstra klasy , o tym powinien wiedzieć P. Mularczyk , projekt i kosztorys już był dawno temu i czekał na pieniążki których Miasto niema,a projekt i kosztorys był jeszcze za poprzedniego prezydenta Nowaka. To nie jest nowy temat , to trwa już parę lat .A Pan Mularczyk również jest posłem nie od dzisiaj, raptem przypomniał sobie o stadionie w Nowym Sączu , i poucza prezydenta a sam nic nie robi .

  2. Ludomir pisze

   Jeszcze odnośnie obietnicy premiera w związku z budową stadionu to poproszę o źródło informacji, bo ja o czymś takim nie słyszałem.

 7. Jerzy pisze

  Pani Iwona Mularczyk podpisując listę Handzla bierze udział w tym tzw TEATRZE Politycznym. Może Pani Iwona pomoże nakłonić Premiera Morawieckiego by pomógł Sądeczanom wybudować ten nieszczęsny stadion , rzucając parę złotówek nie ze swoich milionów a z kasy państwa z naszych podatków. Dla przypomnienia znalazłem krótki film ; https://youtu.be/Hwhjoguo6g4

Zostaw odpowiedź