miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Atomówki odwiedziły Galerię Sandecję! Zobacz naszą relację [ZDJĘCIA]

0 1 246

W dniach 24 i 25 sierpnia do Galerii Sandecja przyleciały Atomówki razem z Profesorem Atomusem! Było mnóstwo atrakcji. Najwięcej uwagi dzieci skupiło na sobie Laboratorium Profesora Atomusa, w którym były prezentowane różne eksperymenty. Można było sobie również zrobić zdjęcie z Bójką, Bajką i Brawurką.

 

Czytaj również: Sądecki Skansen został zmodernizowany i przystosowany dla osób niepełnosprawnych!

 

Na dzieci czekały atrakcje w pięciu strefach. W Fabryce koszulek każdy mógł zaprojektować koszulkę z wizerunkiem własnej atomówki. Przy Foto-ściance czekały Bajka, Bójka i Brawurka, z którymi dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Mini-kino Atówek przyciągnęło fanów kreskówki. Na wygodnych pufach najmłodsi oglądali przygody trzech sióstr oraz Profesora Atomusa. Rzutnia Mojo-Jojo rozwijała sprawności ruchowe, gdyż należało rzucać małe piłeczki do celu. Zabawę podkręcał fakt, że celowano w przeciwników Atomówek.

Na moim stoisku można porzucać piłkami do złych bohaterów. To zabawa zręcznościowa dla dzieci. Na innych stoiskach można oglądać kreskówkę oraz zrobić swoją własną koszulkę – mówi Kamila, animatorka na strefie Rzutni Mojo-Jojo.

 

 

Jednak najliczniejszą widownię miał Profesor Atomus w swoim Laboratorium. Profesor pokazywał wszystkim zebranym dzieciom różne doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Były wybuchy wodoru, dym z suchego lodu i wiele innych eksperymentów. Cała wiedza przekazywana była poprzez zabawę. Taka forma trafiła do młodych widzów – wszyscy byli zafascynowani „magią” ukazywaną przez Profesora Atomusa.

 

 

Centrum Handlowe Galeria Sandecja przygotowało atrakcje dla najmłodszych. Tutaj mamy stanowisko Profesora Atomusa, gdzie pokazujemy fantastyczne doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Do eksperymentów wykorzystujemy suchy lód m.in. gigantyczne bańki, w których zamykamy mgłę z suchego lodu. Demonstrujemy jakie właściwości fizyczne posiada ta substancja. Również używamy eksperymentów typowo chemicznych jak na przykład reakcje roztworu zasadowego z folią aluminiową, w wyniku czego powstaje wodór, który na samym końcu eksploduje – relacjonuje Piotr Kozera, który podczas wydarzenia odgrywał rolę Profesora Atomusa.

 

 

Z Atomówkami można się było spotkać między godz. 11:00 a 19:00 w piątek i sobotę (24 i 25 sierpnia). Od rana do wieczora dzieci chętnie i licznie przybywały na spotkanie ze swoimi ulubionymi postaciami. Z pewnością nikt się nudził!

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź