miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Barwny korowód na czele z królową Jadwigą przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA]

0 1 005

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu zorganizowała orszak, który można było oglądać na ulicach miasta. Wydarzenie wpisuje się w jubileusz 175-lecia istnienia placówki.

 

Czytaj również: Gra miejska Tropiciele w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

– Za nami już szereg uroczystości przygotowanych z myślą o jubileuszu 175-lecia działalności naszej szkoły. Dzisiaj odbył się korowód Świętej Jadwigi Królowej. Kolorowa społeczność w barwach „Dwójki” przeszła na płytę sądeckiego rynku, gdzie odbył się happening. Uczniowie mogli pochwalić się pasjami, talentami oraz zainteresowaniami. Odbyły się występy dzieci, tańce, skandowanie haseł, a wiceprezydent Jerzy Gwiżdż wygłosił specjalne przemówienie – skomentowała Monika Oleniacz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu.

Orszakowi, który przeszedł ulicami miasta Nowego Sącza towarzyszyła muzyka. Patronka Szkoły Podstawowej Nr 2 – Święta Jadwiga Królowa szła na czele, a obok niej dwórki i rycerze. Spod budynku głównego szkoły, ul. Jagiellońską aż na sądecki rynek przeszli uczniowie, aby spotkać się z przedstawicielami władz miasta oraz świętować uroczystość.

W środę (6 czerwca) o godz. 10:00 w kościele pw. św. Kazimierza odbędzie się Msza św. jubileuszowa z udziałem biskupa Andrzeja Jeża, który poświęci nowy sztandar Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Sączu. O godz. 12:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Wolności będzie miało miejsce wydarzenie artystyczne pt. „Dwójka łączy pokolenia”. W spotkaniu uczestniczyć będą emerytowani i aktualni nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź