miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Będzie kąpielisko za ponad 30 mln w Nowym Sączu? [Wizualizacje]

1 2 174

Stary Sącz ma swoje Stawy, a Nowy Sącz już wkrótce może mieć swoje własne kąpielisko przy Kamienicy. Urząd Miasta pochwalił się wizualizacjami obiektu, który miałby powstać przy ul. Jamnickiej naprzeciwko osiedla Gorzków.

 

Czytaj również: W Nowym Sączu powstanie platforma widokowa [WIZUALIZACJE]

 

Nad rzeką Kamienicą ma powstać kompleks basenów będącym elementem projektu zagospodarowania brzegów tej rzeki dla celów rekreacyjnych. Kąpielisko, gdy już powstanie ma stanowić miejsce z licznymi atrakcjami wodnymi oraz mają tam się znaleźć także obiekty sportowo-rekreacyjne. W budynku obsługującym baseny przewidziano szatnie, zaplecze sanitarne oraz część gastronomiczną, która dostępna jest z kąpieliska, ale także z zewnątrz, znad rzeki Kamienicy, z projektowanej ścieżki biegowo-rowerowej. Co więcej, zespół otwartych basenów kąpielowych przewidziany jest dla ok. 1000 osób.

– Zagospodarowanie brzegów Kamienicy w celach rekreacyjnych jest realizacją planów zagospodarowania przestrzennego, które już od 1959 r. zakładały, że Kamienica będzie stanowić teren rekreacyjny dla pobliskich osiedli mieszkaniowych i dla całego miasta – możemy przeczytać na urzędowej stronie.

Koszt przedsięwzięcia określany jest na ponad 30 mln złotych. Konkretnej daty wykonania kompleksu nie podano, ale Urząd Miasta informuje, że cały projekt (włącznie z zagospodarowaniem brzegów Kamienicy i Dunajca) ma być sukcesywnie realizowany.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: architektura.nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Rzeka Kamienica w Nowym Saczu jest zakrzaczona i zawalona kamieniami i ziemią !!! Nie widać lustra wody !!! Wstyd !!!

Zostaw odpowiedź