miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Burza wokół festiwalu muzyki Hip-Hop w Nowym Sączu…

1 4 080

W najbliższą sobotę (22 czerwca) w Nowym Sączu zaplanowany jest festiwal muzyki Hip-Hopowej. Wydarzenie odbywa się pod oficjalnym patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Dodatkowo na wydarzenie zaprasza sam Prezydent Handzel. Ten właśnie patronat i zaproszenie wzbudza największe kontrowersje wśród członków najpopularniejszego w Nowym Sączu Forum Mieszkańców Nowego Sącza – sugestie, problemy, informacje. “Podpieranie autorytetem prezydenta rapu o “jeb…” i “ciągnięciu druta” jest obiektywnie bardzo złe. Z uwagi na fakt, że impreza jest bez ograniczeń wiekowych, to rodzice, którzy nie interesują się muzyką puszczą swoje dzieci (takich 13-latków), bo będą przekonani, że skoro prezydent świadczy to swoim autorytetem, to impreza jest dla dzieci bezpieczna” czytamy w komentarzach…

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zakończył się kolejny rok szkolny!
Uczniowie otrzymali wymarzony „urlop” [ZDJĘCIA]

 

Film prezentujący artystów występujących podczas festiwalu udostępniony przez administratorów Forum Mieszkańców Nowego Sącza

 

Mój 13-letni syn, fan rapu, kiedy pokazałem mu plakat z wydarzenia stwierdził że na koncert “patorapu” nie pójdzie i poczeka na prawdziwych raperów 🙂 wczoraj na zakończeniu roku w 18-stce pan Prezydent zapraszał młodzież z podstawówki na festiwal. Chyba że w wykonawcy wiedzą że na piknik rodzinny przyjeżdżają. Wtedy ok.
Marek Witkowski

 

Który zespół wzbudza takie oburzenie? Nowy Sącz i jego mieszkańcy mają różne pasje i upodobania. Prezydent wspiera różne inicjatywy i miłośników muzyki: od poważnej po disco polo (…) Czysta prowokacja nic więcej. A miłośników HH zapraszamy w sobotę na koncert.
Jakub Prokopowicz

 

Disco polo (imieniny miasta) i hip hop najniższych lotów, bo to ma przyciągnąć młodzież, jaką młodzież, bo chyba inną znam? Od kiedy ilość wstawionych wulgaryzmów w tekst, świadczy o jego wartości? Jest wręcz przeciwnie, ale kto by tam myślenie włączał… Czyli następne będzie wyświetlanie filmów porno w ramach kina plenerowego, bo przecież to przyciągnie mieszkańców? Ludzie, ludzie, ludzie… Cytując ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli”.
Anton Rejman

 

Musi się pan pogodzić, że tak wygląda w dzisiejszych czasach rap. Pan Prezydent Handzel zaprosił obecnych tuzów tego gatunku muzyki. To chyba logiczne, ze nie wystąpi tam Kordian albo chór dziecięcy z kościoła kolejowego
Paweł Pitok

 

1. Każdy ma prawo słuchać czego chce.
2. Prezydent ma prawo promować różne rodzaje muzyki, tak żeby zadowolić wszystkich mieszkańców.
3. Puszczanie dzieciom rapu o “jebaniu” i “ciągnięciu druta” jest obiektywnie złe i nie trzeba być dyplomowanym psychologiem, żeby to stwierdzić. Ale jeśli rodzice na to pozwalają, to jest to ich prywatna sprawa, dopóki nie stanie się sprawą dla policji i MOPSu.
4. Jednakże podpieranie autorytetem prezydenta rapu o “jebaniu” i “ciągnięciu druta” jest obiektywnie bardzo złe. Z uwagi na fakt, że impreza jest bez ograniczeń wiekowych, to rodzice, którzy nie interesują się muzyką puszczą swoje dzieci (takich 13-latków), bo będą przekonani, że skoro prezydent świadczy to swoim autorytetem, to impreza jest dla dzieci bezpieczna.
5. To, że to jest artysta popularny wśród dzieci nie ma żadnego znaczenia. Patostreamer Daniel Magical, który bije swoją matkę na wizji, jest popularny wśród odbiorców to znaczy, że ma robić show w trakcie przerw rady miasta?
Bartłomiej Orzeł

 

W związku z powyższym próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem Urzędu Miasta Nowego Sącza i poprosić o komentarz w sprawie wykonawców podczas festiwalu, nad którym swój patronat ma Prezydent Nowego Sącza. Niestety Marcin Poręba nie odbiera telefonu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach!

Do sprawy wrócimy…

Rafał Kmak
fot. FB

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. K88 pisze

    Glinik Gorlice

Zostaw odpowiedź