Burze nadciągają nad Sądecczyznę. Możliwy grad i silny wiatr
Mieszkańcy Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego powinni zachować ostrożność. Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które mogą przejść przez region w środę, 3 czerwca.
Czytaj również: Brama Miasta wychodzi z ziemi! Trwa budowa kolejnej galerii w Nowym Sączu
Niebezpieczne zjawiska prognozowane są od godziny 14:00 do 21:00. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia oceniono na 80 procent.
Silny deszcz, porywisty wiatr i grad
Według prognoz burzom będą miejscami towarzyszyć intensywne opady deszczu od 20 do 30 mm. Dodatkowo należy spodziewać się silnych porywów wiatru osiągających prędkość do 70 km/h.
Lokalnie może wystąpić również grad, który może powodować szkody w uprawach, ogrodach oraz uszkodzenia samochodów pozostawionych na otwartej przestrzeni.
Warto zabezpieczyć mienie
Służby przypominają, aby przed nadejściem burz zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na balkonach, tarasach i posesjach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas przejazdu przez tereny leśne oraz miejsca, gdzie mogą występować lokalne podtopienia.
Burze mogą pojawić się nagle i miejscami mieć gwałtowny przebieg. Warto śledzić komunikaty pogodowe oraz ostrzeżenia publikowane przez służby meteorologiczne.
Środa na Sądecczyźnie zapowiada się niespokojnie. Wszystko wskazuje na to, że po południu nad regionem mogą przejść intensywne komórki burzowe z ulewnym deszczem, silnym wiatrem i lokalnymi opadami gradu.


