miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Butscher kontra Morawski. Mamy oświadczenie 71-latka

0 911

Do naszej redakcji zgłosił się Wojciech Butscher (71 l.). Właściciel kamienicy, który czuje się pokrzywdzony w sprawie własnej kamienicy. Pisaliśmy o tym tutaj: 71-letni emeryt kontra prezydent Ludomir Handzel. Głośna sprawa nabiera tempa, jest wniosek do Prokuratury Krajowej. Wojciech Butscher zwrócił się z prośbą o uzupełnienie informacji przesłanej do nas przez radcę prawnego Łukasza Morawskiego (pisaliśmy o tym tutaj: Sprawa kamienicy Wojciecha Butschera – mamy oświadczenie radcy Łukasza Morawskiego). Wg jego 

Czytaj również: Zamykają ul. Freislera. Fachowcy wybudują nam nowe rondo

Oświadczenie Wojciecha Butschera:

W reakcji na artykuł prasowy pt. „Sprawa kamienicy Wojciecha Butschera – mamy oświadczenie radcy Łukasza Morawskiego”, który ukazał się 7 marca br. na portalu miastoNS.pl uprzejmie proszę o sprostowanie, względnie uzupełnienie artykułu o moje wyjaśnienia…

Wyjaśniam, że przekazana redakcjom wiadomość przez mec. Łukasza Morawskiego dot. Mojej osoby, w której jednoznacznie stwierdził, że Rzecznik Dyscyplinarny uznał, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości w wykonywaniu przez niego czynności zawodowych podejmowanych w mojej sprawie jest informacją wybiórczą i wprowadzającą Państwa w błąd sugerując, że sprawa została zakończona i definitywnie rozstrzygnięta.

Otóż pragnę poinformować, że postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia wydane przez Rzecznika Dyscyplinarnego OIRP w Krakowie z dn. 15 lutego 2023 r., sygn.. R99/22/12 w sprawie podejrzenia naruszenia przez radcę prawnego Łukasza Morawskiego nie zostało zakończone z uwagi na złożone przeze mnie odwołanie, w którym zaskarżyłem wydane postanowienie i wniosłem o jego uchylenie. Postanowienie nie jest więc prawomocne.

O wydanym postanowieniu dowiedziałem się od osób trzecich. Jako osoba pokrzywdzona w sprawie nie zostałem poinformowany o toczącym się postanowieniu, a postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia nie zostało mi dostarczone, dlatego zakwestionowałem sposób, w jaki rozpatrzono zawiadomienie.

W świetle powyższego złożyłem odwołanie od postanowienia Rzecznika Dyscyplinarnego OIRP w Krakowie z dn. 15 lutego 2023 r., sygn.. R99/22/12 zaskarżając postanowienie w całości, wniosłem o jego uchylenie i przekazanie sprawy organowi właściwemu celem nadania sprawie prawidłowego biegu.

Wojciech Butscher

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź