miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Cała klasa I LO w Nowym Sączu na kwarantannie! To blisko 40 osób

0 2 566

Jedna z klas I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu trafiła na kwarantannę, po tym jak u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie koronawirusem. Szkoła natychmiast wprowadziła procedury zdalnego nauczania. Wszyscy przebywający w izolacji czują się dobrze. W izolacji przebywa również część nauczycieli.

 

Czytaj również: Nowy Sącz już jutro w zielonej strefie?
Przyrost nowych zakażeń minimalny [Raport 10.09.2020]

Chodzi o blisko 40 osób – to zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Decyzje o skierowaniu na kwarantannę podjął Sanepid, po tym, jak u jednej z uczennic potwierdzono koronawirusa. Dziewczyna sama powiadomiła o tym dyrekcje szkoły, ta służby sanitarne – informuje radio ESKA.

Jedna z klas w której uczy się ponad 30 osób przebywa na kwarantannie. Wprowadzono tam naukę zdalną. Uczniowie prawdopodobnie wrócą do szkoły już w poniedziałek – zaznacza Barbara Wild, wicedyrektor I LO w Nowym Sączu.

Razem z uczniami na domową kwarantannę wysłano 5 nauczycieli. 4 ma nadzór epidemiologiczny. W rozmowie z naszą redakcją wicedyrektor szkoły zapewniła, że placówka funkcjonuje normalnie. Tu warto dodać, że I LO w Nowym Sączu to jedna z największych szkół w mieście. Uczy się w niej ponad 1100 uczniów.

Opr. Rafał Kmak
źródło: Radio ESKA

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź