miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Cena za śmieci w Nowym Sączu 179% w górę! „To podwyżka rozsądna”

5 1 860

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Nowego Sącza stosunkiem głosów 12:11 przegłosowano podwyżkę za odbiór odpadów w Nowym Sączu. Cena za śmieci wzrośnie z 7,5 do 19 złotych od osoby. Decyzja jest o tyle zaskakująca, że za prezydenckim projektem głosował Krzysztof Głuc radny Klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz. 

 

Czytaj również: Sądecki PWSZ wspiera kobiecy football!
Podpisano porozumienie o współpracy

 

Nowa stawka za odbiór i zagospodarowanie śmieci będzie wynosiła od 1 września 2020 r. 19 złotych od osoby (wzrost o 179%). Rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć na zniżkę w wysokości 2 złotych od każdej osoby. Taka sama ulga będzie obowiązywała w przypadku rodziny, która zdeklaruje się kompostować w przydomowym kompostowniku odpady zielone.

Zdecydowałem się zagłosować za tym projektem uchwały, bo uważam, że jest to temat, którym trzeba się zająć. Mówiłem o tym od wielu miesięcy. Nie można chować głowy w piasek. Są to poważne rzeczy. Według mnie opłata w wysokości 19 złotych jest opłatą rozsądną, która daje możliwość zarówno utrzymania systemu, jak też jest rozsądną z punktu widzenia mieszkańców. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ulgi wynikające z tej uchwały – komentuje na gorąco radny Krzysztof Głuc.

Projekt przyjętej dzisiaj uchwały z prezydencką autopoprawką poparli radni: Dawid Dumana, Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Józef Hojnor, Grzegorz Ledziński, Jakub Prokopowicz, Maciej Prostko, Krystyna Witkowska, Leszek Zegzda, Krzysztof Ziaja oraz Krzysztof Głuc z opozycyjnego klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz.  

Przeciwni byli: Teresa Cabała, Artur Czernecki, Krzysztof Dyrek, Barbara Jurowicz, Michał Kądziołka, Janusz Kwiatkowski, Iwona Mularczyk, Ilona Orzeł, Andrzej Pancerz, Wojciech Piech, Maciej Rogóż.

Rafał Kmak
fot. archiwum | facebook.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  super ! tylko pis ! dalej budujcie domy nierobom i dawajcie kase patolom! przeciez to pieniadze samego jarka wiec dlaczego sa podwyzki !?! o.0

 2. Radny pisze

  Szkoda że nie można w tak szybkim tempie przegłosować wzrostu płacy minimalnej:

  ,,Uważam, że jest to temat, którym trzeba się zająć. Mówiłem o tym od wielu miesięcy. Nie można chować głowy w piasek. Są to poważne rzeczy. Według mnie zwiększenie stawki minimalnej w mieście królewskim Nowy Sącz wysokości 179% jest działaniem rozsądnym, który daje możliwość zarówno utrzymania systemu, jak też jest rozsądną z punktu widzenia utrzymania budżetów domowych. Wszystko drożenie, dlatego dajmy ludziom zarobić. – komentuje na gorąco radny Krzysztof Głuc.

 3. Realista pisze

  Czekam na komentarz chama keisyra. Mam nadzieję że radny Głuc przyszedł po rozum do głowy i będzie głosował od tej pory rozsądnie z myślą o mieście i nie będzie uczestniczył w wojnie którą wytoczyli rajcy pisowscy prezydentowi. Słuchaj keisyrze-tyle co do tej pory zrobił dla miasta Handzel to poprzednik nie zrobił przez 12 lat.A jak chcesz si e dowiedzieć co sądeczanie myślą o Pani M. wejdż na fora społecznościowe to się dowiesz. Tak jak ty/ z małej litery bo nie zasługujesz na dużą myśli garstka . Gdyby teraz odbyły się wybory do rady to moze jeden z PIS-u by się dostał. To że w sączu wygrywa PIS /parlament/ nie znaczy nic. W Sączu mieszkańcy mają dość pisiorów w radzie.Po wczorajszym dniu mam nadzieję ze wreszcie prezydent będzie mógł noramalnie rządzić mimo wściekłości PIS_u.Panie Głuc niech u Pana zagości od tej pory rozsądek a nie polityka.

 4. keisyr pisze

  Proszę nie wycinać moich komentarzy !
  Jezeli jeszcze raz się to powtórzy to przestanę komentować na tym portalu !

  1. Keisyr pisze

   Trzymamy za słowo!

Zostaw odpowiedź