miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chodnik na ul. Staszica w Nowym Sączu jest prawie gotowy! Trwa remont Dworca MDA [ZDJĘCIA]

2 663

Renowacja placu manewrowego przy Dworcu MDA w Nowym Sączu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Prace wykonywane są stopniowo, a ich zakończenie ma nastąpić planowo w październiku. Chodnik w ciągu ul. Staszica jest już prawie gotowy.

 

Czytaj również: Remont placu manewrowego przy Dworcu MDA idzie pełną parą! [ZDJĘCIA]

 

Na placu manewrowym przy Dworcu MDA w Nowym Sączu nadal trwają intensywne prace związane z przebudową. Wykonane zostały stalowe konstrukcje wiat przystankowych, zostały one już zadaszone i wymagają jeszcze tylko kosmetycznych poprawek. Obecnie pracownicy działają przy budowie chodnika wraz z krawężnikami i odpływami. Chodnik w ciągu ul. Staszica w Nowym Sączu powinien być gotowy już we wtorek (17 kwietnia).

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że prace przy wylewaniu betonu na placu manewrowym rozpoczną się w najbliższy piątek (20 kwietnia).

Prace przy remoncie Dworca Autobusowego MDA zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmował wykonanie podbudowy płyty wraz z instalacjami oraz wykonanie docelowej nawierzchni placu manewrowego od strony ul. Plac Dąbrowskiego.

Etap drugi (realizowany) obejmuje wykonanie stanowisk odpraw, wiat przystankowych, a także remont ul. Staszica wraz z chodnikiem.

Odprawy autobusów odbywają się z tymczasowych stanowisk, wyznaczonych przy: budynku dworca (stanowisko 1-4), części placu manewrowego oddanego już do użytkowania (stanowiska 5-12) oraz ul. Plac Dąbrowskiego (stanowiska 13-15). Dojście do stanowisk odpraw i budynku dworca możliwe jest w tej chwili ul. Plac Dąbrowskiego w Nowym Sączu.

Trzeci, ostatni etap będzie obejmował remont ul. Plac Dąbrowskiego wraz z chodnikiem. W trakcie trzeciego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą w całości na nowych stanowiskach odpraw, zgodnie z docelową organizacją ruchu Dworca MDA w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Dworzec autobusowy powinien być zlokalizowany w sasiedztwie dworca PKP w Nowym Sączu przy ulicy Kolejowej tworząc multimodalny węzeł przesiadkowy !!! Nowy Sacz to ostatni ciemnogród w Polsce gdzie pasażerowie jeszcze biegaja kilka kilometrów z walizkami pomiędzy dworcami !!!

  2. Ripper pisze

    Był projekt wspólnego dworca przy torach. Teraz otrzymuję “ładną” atrapę Dworca Autobusowego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.