miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Cyrk w Ratuszu [Felieton] [Tylko dla dorosłych]

6 2 063

To co w ostatnich dniach działo się na sesji miejskiej rady trudno nazwać inaczej niż cyrkiem.

 

Czytaj również: Kolejny skokowy przyrost zakażeń na Sądecczyźnie!
Koronawirus szaleje [Raport 02.07.2020]

 

Zaczęło się od oskarżeń ze strony pani przewodniczącej Rady Miasta pod adresem zastępcy prezydenta. Poszło o blokowanie możliwości prawidłowego przebiegu sesji, wręcz przejęcie prowadzenia obrad przez A. Bochenka, celowe wyłączanie mikrofonów i inne bezeceństwa. Ten ostatni (Bochenek) stanowczo twierdził, że niczego nie zamierzał pani przewodniczącej utrudniać, chciał tylko aby wszyscy radni mogli obejrzeć wiekopomne dzieło filmowe z pierwszoplanową rolą aktorską prezydenta Handzla (reżyserem pewnie był nieoceniony p. Waśko, pomoc administracyjno – biurowa). W ogóle to wszystkiemu są winne kłopoty techniczne stwierdzono ostatecznie…

Żeby było jeszcze ciekawej po obejrzeniu wspomnianego dzieła o wybitnych, acz nie docenianych przez większość oglądających, walorach artystycznych – radni mogli usłyszeć, że jeśli film im się nie spodobał to i owszem mogą prezydentowi nie udzielić absolutorium, czy jakiegoś tam innego wotum zaufania. Przecież i tak pan prezydent wyraża łaskawie gotowość do poddania się ocenie mieszkańców w procedurze referendalnej. I nie znalazł się nikt przytomny, kto uzmysłowiłby prezydentowi, że jedyne co może, to wyrazić gotowość pójścia na obiad lub w inne miejsce, gdyż o referendum decyduje z jego, czy bez jego zgody ta sama rada miasta, która absolutorium udziela (bądź nie) w osobnej uchwale. Ale jakoś taka refleksja miejskim rajcom uciekła.

W dalszej części tej zabawy pan zastępca prezydenta pan Bochenek po wystąpieniu pani radnej T. Cabały był tak treścią zasłyszanej wypowiedzi oburzony, że raczył rzucać ogniste gromy na głowę tejże radnej, wzywając na pomoc wszystkie siły ziemskie i nie tylko, ze wszystkimi możliwymi służbami państwowymi z policją oraz prokuraturą na czele. O negatywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, co do wykonania przez władze miasta budżetu za 2019 ani się nie zająknął. W sumie po co.

Całą wielogodzinną dyskusję nad raportem o stanie miasta podsumował radny (treść artykułu usunięta na prośbę zainteresowanego).

 

ERROR – film niedostępny

 

No i tak trwał ten żenujący polityczny teatr, przypominający bardziej cyrk przez nieskończoną liczbę godzin, do tego w niezbyt dobrej jakości audiowizualnej. Więc jeśli dalej macie panowie prezydenci i radni ochotę się wygłupiać, mamy niewielką prośbę. Wróćcie już na salę ratuszową – jak będziemy się śmiać, będziemy WAS lepiej widzieć, a przede wszystkim słyszeć.

Śmiać się będziemy tak samo, obiecujemy.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Handzel chce prawie za darmo oddać Sandecję Nowy Sącz, byleby ktoś ten klub wziął !
  Handzel wycenił Sandecję na … 35 tys. zlotych !!!
  Sandecja dzisiaj to bankrut z 7 milionowym długiem I stadionem przypominajacym pastwisko !
  Nikt tego dziadostwa nie weźmie !!!
  Usunąć tego Handzla z Ratusza ! To dziad bez pieniędzy !
  Jako dziad, Handzel z Nowego Sącza zrobił dziadownię !
  Mosty i kamienice podparte kijami, przystanki komunikacji miejskiej z wybitymi szybami, wystawy sklepowe oblepione szarym papierem, stadion – pastwisko, obesrane ruiny Zamku, zdegradowane brzegi Kamienicy, pełno dzikich terenów w mieście, autobusy miejskie bez klimatyzacji i zniszczone ulice oraz chodniki I trawniki przez kierowców wandali !

 2. keisyr pisze

  Pani Iwono Mularczyk,
  Przestańcie dawać pieniądze na remonty dróg w Nowym Sączu
  Ten psychopata Handzel później chwali się że to On wyremontował ulice !
  Ostatnio Handzel napisał list do Wojewody, żeby mu dał pieniadze na budowe mostu na Kamienicy w Nowym Sączu ! Przy czym ten psychopata Handzel w piśmie kłamie że most zniszczyła powódź !
  W czasie kampanii wyborczej psychopata Handzel drwił sobie z polityków PiS i Ministrów, którzy przyjeżdżali do Nowego Sącza z propozycjami inwestycji !
  Z drugiej strony Handzel chwalił sie że przeznaczy 1 miliard złotych na inwestycje w Nowym Sączu,
  Za most na Kamienicy odpowiada Handzel ! Więc niech go buduje ! A jak Handzel kłamał i nie ma pieniędzy na budowę mostu to niech się wynosi z Ratusza !

 3. miastons pisze

  wycenił o 35 tys za dużo.
  grają jak krowy to i wygląd pastwiska
  masz dom podparty kijem? twój problem
  kierowcy wandale? chodź z buta.
  i ostatnie : przymknij ryj

 4. ZIOM pisze

  Dobre podsumowanie funkcjonowania Nowego Sącza: ,, No i tak trwał ten żenujący polityczny teatr, przypominający bardziej cyrk przez nieskończoną liczbę godzin, do tego w niezbyt dobrej jakości audiowizualnej”
  Pozdrawiam życząc dalszej zabawy w politycznym teatrze.

 5. Keisyr pisze

  Przepraszam wszystkich. Jestem schizofrenikiem i znowu dałem przez klawiaturę upust swojej frustracji.
  Potrzebuję pomocnej dłoni …

 6. keisyr pisze

  Handzel,
  Włącz klimatyzację w autobusach komunikacji miejskiej !
  Ubierz kierowców w ubrania słuzbowe, bo wygladaja jak ofermy !
  Wstaw szyby na przystankach !
  Jak nie masz na to wszystko pieniedzy Handzel to wynoś się z Ratusza !
  Ty Handzel należysz do warstwy plebsu, to mozesz podróżować jak bydło !
  Ale mieszkańcy Nowego Sącza to nie bydło !

Zostaw odpowiedź