miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Członkowie gangu sutenerów z Nowego Sącza zatrzymani! [Zdjęcia, film]

Międzynarodowa działalność grupy przestępczej

2 8 557

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbiło grupę sutenerów, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji świadczonej przez kobiety w Polsce i podczas zagranicznych wyjazdów. O skoordynowanej akcji policji  (m.in. w Nowym Sączu) i zatrzymaniu pięciu osób związanych z grupą Judyty D. “Judith” poinformowało w poniedziałek (8 kwietnia) biuro prasowe CBŚP.

Czytaj również: Dziecięcy Gang w Nowym Sączu! Zobacz materiał Uwaga TVN [WIDEO] – KLIK

kom. Iwona Jurkiewicz

– Na początku minionego tygodnia przeprowadziliśmy skoordynowane działania w Warszawie, Radomiu, Nowym Sączu, a także na terenie województwa śląskiego. W ramach akcji funkcjonariusze zatrzymali cztery kobiety i jednego mężczyznę. Jedna z podejrzanych została zatrzymana na warszawskim lotnisku, gdy wracała do kraju z jednego z państw w Europie Zachodniej – podała rzecznik CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. – Członkowie grupy dopuścili się przestępstw polegających na nakłanianiu kobiet do uprawienia prostytucji, ułatwianiu kobietom uprawiania prostytucji, a następnie na czerpaniu korzyści majątkowych ze świadczonych przez kobiety usług seksualnych – dodała.

Śledztwo w sprawie “działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. czerpaniem korzyści majątkowych ze świadczonych przez kobiety na terenie kraju i za granicą usług seksualnych” nadzoruje Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

 

 

Prokuratura ustaliła, że grupa, na której czele miała stać “Judith”, działała w latach 2015-2018 w Warszawie, Szczecinie, Sopocie, Poznaniu i Krakowie. Przestępcy mieli działać także za granicą, organizując wyjazdy kobietom świadczącym usługi seksualne, m.in. na Teneryfę, do Londynu, Mediolanu i do Belgradu.

Rzecznik CBŚP podała również, że Judyta D. miała zajmować się pozyskiwaniem klientów i ustalać stawki za usługi seksualne. Jej prawa ręka Grażyna N. pełniła funkcję księgowej, zajmowała się rozliczeniami z klientami i wypłatami pieniędzy dla prostytutek. – Klientami byli między innymi zagraniczni biznesmeni, którzy za towarzystwo młodych kobiet byli gotowi zapłacić nawet równowartość kilku tysięcy złotych – informuje CBŚP. Według śledczych “Judith” werbowała Polki, Ukrainki i Białorusinki.

Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane przez sąd, a pozostałe trzy prokurator objął poręczeniami majątkowymi i dozorami policji. Jedna osoba ma także zakaz opuszczania kraju i zbliżania się do określonych osób.

Postępowanie ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do sprawy wrócimy…

Opr. Rafał Kmak
źródło: CBŚP, PAP
fot. CBŚP

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Roxana z domu Chętna pisze

    Na takie usługi zawsze będą chętni 😉 Jak świat długi i szeroki 😀 Popyt nie maleje – przedsiębiorcze kobiety zawsze się znajdą 😉

    1. pawel pisze

      o ile same chcą to się zgadzam ale jak nie chcą to co też to jest ok?

Zostaw odpowiedź