miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dąb Niepodległości został posadzony na Plantach [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 398

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na plantach został posadzony dąb. Sadzonkę otrzymali w marcu tego roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego do Andrzeja Dudy, Prezydenta RP podczas jego wizyty w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Prezydent Andrzej Duda w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

 

Na Plantach w Nowym Sączu w sąsiedztwie Dębu Wolności został zasadzony Dąb 100-lecia Niepodległości. – Nasi przodkowie posadzili dąb, pod którym właśnie stoimy – Dąb Wolności. Dzisiaj sadzimy młodszego brata i przekazujemy go pod opiekę pierwszego liceum. To jest bardzo ważne wydarzenie. To jest hołd dla tych wszystkich, którzy tworzyli wolną Polskę. Jest to również symboliczny gest, by pamiętać, że wolność należy pielęgnować, a niepodległość jest niezwykle trudna do utrzymania. Przez te sto lat Polska przeżyła wiele ciężkich chwil – mówił Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Posadzenie dębu było również ważną chwilą dla społeczności szkoły I LO im. Jana Długosza, ponieważ sadzona została przekazana przez Prezydenta Polski podczas obchodów 200-lecia szkoły.Dla nas to bardzo ważna uroczystość i historyczna chwila. Dla nas to ważny rok, ponieważ nasza szkoła obchodzi 200-lecie swojego istnienia. Na mapie Nowego Sącza pojawiło się kolejne istotnie miejsce, a dąb ma symbolizować ważne wartości. Jest to pomnik historyczny, który z roku na rok będzie coraz piękniejszy – mówili uczniowie I LO.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu Sądeczoki oraz chóru Scherzo z I LO.

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.