miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dąbrówka Przyspiesza: Kolejne inwestycje już niebawem!

0 570

Już niebawem na osiedlu Dąbrówka powstanie kolejna infrastruktura. Tym razem po zmodernizowaniu boiska przy Szkole Podstawowej nr 9, budowie trawiastego boiska do piłki nożnej oraz siłowni pod chmurką i placu zabaw przychodzi czas na budowę boiska do piłki siatkowej.

 

Zarząd Osiedla Dąbrówka i Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka czynili starania aby przy Placu Rekreacyjnym im. Stanisława Janisza na osiedlu Dąbrówka mogło powstać w czynie społecznym boisko do piłki siatkowej do czego potrzebna była zgoda Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka. Inicjatorzy zwrócili się do prezydenta z oficjalną prośbą co potwierdza w rozmowie z naszym portalem Michał Kądziołka Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza i Przewodniczący Osiedla Dąbrówka.

– Wystąpiliśmy z prośbą do Pana Prezydenta o wyrażenie zgody aby na miejskiej działce przy Placu Zabaw na osiedlu Dąbrówka wybudować w czynie społecznym boisko do tak zwanej “plażówki” – mówi Michał Kądziołka. – Otrzymaliśmy informacje, że Pan Prezydent zgodził się na naszą społeczną propozycję z czego bardzo się cieszymy. Z własnych środków zakupiliśmy atestowany sprzęt i już niebawem przy pomocy osiedlowych przedsiębiorców członkowie Zarządu Osiedla Dąbrówka i TKKF Dąbrówka rozpoczną prace przy budowie boiska – dodaje.

Warto podkreślić, że Plac Rekreacyjny przy ul. Bohaterów Orła Białego w Nowym Sączu rozrasta się w ekspresowym tempie bowiem do końca czerwca w tym miejscu powstanie jeszcze brukowana droga i parking dla samochodów osobowych. Jak podkreśla Michał Kądziołka wszelkie prace powinny zakończyć się przed 23 czerwca tak, aby nowe inwestycje uroczyście otworzyć podczas VIII Charytatywnego Biegu Świętego Rocha a po nim przyjdzie czas na kolejne społeczne i nie tylko inicjatywy przecież Dąbrówka Przyśpiesza!

Fot. archiwum Osiedla Dąbrówka

Mat. prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.