miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dąbrówka wciąż zadziwia – kolejny osiedlowy wyjazd! [Zdjęcia]

0 2 622

Z początkiem czerwca informowaliśmy o wakacyjnym locie mieszkańców Osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu na wypoczynek do Turcji (pierwszym w historii osiedla zorganizowanym grupowym lotem w ramach corocznych „Wakacji z Dąbrówką” organizowanych przez Zarząd Osiedla Dąbrówka). Kilka dni temu aktywna grupa mieszkańców udała się na wycieczkę do Lublina i Zamościa.

Czytaj również: Węgierska do remontu! Przed nami spore utrudnienia

Po ilości wyświetleń widzimy, że artykuł związany z wyjazdem do Turcji był bardzo popularny wśród naszych czytelników (prawie 58 tysięcy zasięgu na FB i 4290 wyświetleń (pisaliśmy o wyjeździe tutaj – KLIK)). Tymczasem osiedle znowu zaskakuje. Ledwo co z Turcji wróciła ponad 40 osobowa grupa zachwyconych turystów, by za niespełna tydzień kolejni mieszkańcy Nowego Sącza (prawie 70 osób) wyruszyła na kolejną wycieczkę do Lublina i Zamościa. Podróż organizowana jest cyklicznie w ramach akcji ZO Dąbrówka pt: „Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”.

Jest to efekt naszej konsekwencji w działaniu i realizowaniu jak największej ilości ciekawych inicjatyw dla mieszkańców. W ramach naszej działalności na osiedlu, we współpracy z TKKF Dąbrówka i lokalną społecznością osiedla rozpoczęliśmy wiele cyklicznych projektów. Są to m.in coroczne wakacje z Dąbrówką, pielgrzymki i wyjazdy patriotyczne, paczki dla seniorów, charytatywne biegi i festyny, turnieje, kuligi oraz konkursy. Organizujemy nawet zabawy sylwestrowe. Niezmiernie się cieszę, że w naszych inicjatywach z roku na rok uczestniczy coraz więcej osób. Wpływa to wspaniale na osiedlową integrację – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Michał Kądziołka, przewodniczący ZO Dąbrówka.

W ramach wyjazdu mieszkańcy zwiedzili Lublin wraz ze starówką. Poruszającym dla wszystkich uczestników był wyjazd do obozu koncentracyjnego Majdanek. Mieszkańcy brali udział również w pokazie najnowocześniejszej w Europie Fontanny Multimedialnej. Zarząd Osiedla Dąbrówka przygotował również miłą niespodziankę dla wszystkich uczestników. Było to zwiedzanie zabytkowego browaru wraz z degustacją różnych gatunków piw i prelekcję nt. historii browarnictwa. Na koniec wyjazdu grupa udała się do Zamościa by zwiedzić popularną Twierdzę Zamość, oglądnąć prelekcję nt. historii miasta. Wszyscy wspólnie dodatkowo spacerowali po pięknym rynku.

fot.: archiwum ZO Dąbrówka

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź