miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dachowałeś? Nie? Przyjdź na „jojko” i zobacz jak to jest!

1 1 797

Już dzisiaj (21 września) na terenie Nowego Sącza funkcjonariusze sądeckiej drogówki będą prowadzić działania w ramach ROADPOL Safety Days. Jedną z atrakcji będzie symulator dachowania.

Czytaj również: Pijany podpalił zabudowania, ogień zagroził matce z 3 dzieci. 60-latek posiedzi 10 lat?

ROADPOL Safety Days (z ang. Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Podczas środowej akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu będą nie tylko zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także będą promować bezpieczne zachowania oraz podnosić świadomość na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Tego dnia (środa) od godziny 14:00 na parkingu przy rondzie Solidarności w Nowym Sączu (tzw. jojko), dzięki uprzejmości Fundacji Pro Driver z Tarnowa, dostępny będzie symulator zdarzeń drogowych, a imitacja dachowania pozwoli kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z pojazdem i podróżnymi podczas wypadku.

Na miejscu będziecie Państwo mogli przygotować materiał foto/video, a do Państwa dyspozycji będzie również podkom. Ryszard Ogurek – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu z którym będziecie mogli Państwo porozmawiać na temat prowadzonych działań.

Źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: Ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxx21x pisze

    wystarczy w strone korzennej pojechać i też dachowania za darmo i często nie tylko w jeden dzień

Zostaw odpowiedź