miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Do Kamionki pojedzie szynobus! Marszałek województwa zapowiedział pełne wsparcie alternatywnej komunikacji

1 589

Receptą na utrudnienia komunikacyjne wynikające z zamknięcia przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu ma być szynobus. To czasowe uruchomienie komunikacji zastępczej zapowiedział dzisiaj (16 lipca) Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. – Podległe mi służby już rozpoczęły przygotowania do opracowania rozkładu jazdy i pozyskania wymaganych uzgodnień. Gmina Kamionka zadeklarowała wstępnie współfinansowanie szynobusu – poinformował marszałek Kozłowski.

 

Czytaj również: Wybory Miss Małopolska już wkrótce!
Poznaj przedstawicielki z Sądecczyzny [Nagranie]

 

 

Planowane są rozmowy z władzami Nowego Sącza o partycypowanie w kosztach. W przypadku braku wkładu finansowego do alternatywnej komunikacji zastępczej przez prezydenta Ludomira Handzla, marszałek Witold Kozłowski zagwarantował pełne finansowanie. Szynobus ma wyjechać na tory kiedy tylko będzie to możliwe i ma kursować do chwili zbudowania tymczasowej przeprawy. Przygotowania do tej operacji trwają, ale jej finalizacja może się odwlec.

 

Konferencja prasowa marszałka Witolda Kozłowskiego (po prawej) oraz posła Patryka Wichra

 

W środę (14 lipca) w trybie zaprojektuj i wybuduj ogłoszony został przetarg na budowę tymczasowego mostu, wraz z dojazdami . Czas na składanie ofert upływa 30 lipca, a przeprawa miałaby powstać do 30 września.

Budowa nowego mostu na Kamienicy w Nowym Sączu, który na trwałe zastąpi uszkodzoną przeprawę, zapowiadana jest na przyszły rok. Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zapewnił, że Nowy Sącz uzyska na ten cel 14 mln zł dofinansowania z funduszu na usuwanie skutków powodzi.

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Hej głupcy z Prawa i Sprawiedliwości !
    Przestańcie finansować remontów ulic w Nowym Sączu, które należą do Handzla !
    Przestańcie zajmować się mostem na Kamienicy w Nowym Sączu, który należy do Handzla !
    Handzel w podziękowaniu za Wasze pieniądze przygotowuje referendum żeby Was odwołać !!!

Zostaw odpowiedź