miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Do trzech razy sztuka? Blackbird zbuduje nowy stadion Sandecji za ponad 50,5 mln złotych?

3 739

Rozstrzygnięto trzeci już przetarg na budowę nowego stadiuno Sandecji Nowy Sącz. Obiekt przy ul. Kilińskiego 47 zbuduje Grupa Blackbird spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z Nowego Sącza. Przetarg zorganizowała miejska spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna. Ocenione były trzy oferty. Wybrano najtańszą, wartą ponad 50,5 miliona złotych.

 

Czytaj również: Mamy to! 346 800 złotych dla Sądecczyzny na walkę z osuwiskami [Wykaz inwestycji]

 

 

Oferta za 50,67 mln zł spółki Grupa Blackbird została uznana w poniedziałek (7 czerwca) za najkorzystniejszą w przetargu. Realizacja nowego stadionu nastąpi w trybie zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja ma zostać sfinansowana z zaciągniętego przez Miasto kredytu.

Grupa Blackbird należy do Jana Kosa, który poprzez różne spółki i w kilku konfiguracjach personalnych jest właścicielem, współwłaścicielem lub zarządcą m.in. Centrum Handlowego Gołąbkowice, Hotelu Ibis Styles w Nowym Sączu, stacji paliw BP i wielu inwestycji developerskich. 

Stadion zostanie wykonany na min. 4500 zadaszonych miejsc siedzących oraz min. 360 miejsc dla kibiców drużyny gości, umożliwiając rozgrywanie meczów w ramach rozgrywek UEFA i PZPN zgodnie z obowiązującymi wymogami dla Ekstraklasy określonymi przez PZPN. Ponadto winien on odpowiadać wymogom dla stadionów kat III UEFA. W specyfikacji warunków mowa o trybunach z trzech stron (od strony ulic Kilińskiego, Krańcowej i od strony rzeki Kamienica) z możliwością ich późniejszej rozbudowy. Dodatkowo wykonana musi zostać nowa infrastruktura pola boiska (np. podgrzewanie, nawadnianie czy drenaż). Łączny termin gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane i użyte w nich materiały będzie wynosił 6 lat, z kolei na urządzenia – 3 lata.

fot. archiwum

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Kolejne łajno Handzla w Nowym Sączu !
  Wiejski ministadionik na 4 tys. miejsc degraduje Nowy Sącz i Sandecję !

  Pani Iwono Mularczyk
  Proszę doprowadzić Handzla do prokuratury pod zarzutem przestępstwa
  polegającego na działaniu na szkodę Nowego Sącza !

  1. xaxa2 pisze

   uważaj, bo za takie wspisy to ty pajacu dostaniesz wezwanko. Chorobą psychiczną się nie zaslonisz

   1. miastons pisze

    biedak pomylił busy z autobusami mpk i zdziwiony że do niego do korzennej nie jeżdzą

Zostaw odpowiedź