miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dobiegają końca prace przy elewacji budynku A. Trwają też dwa postępowania przetargowe

0 914

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna informuje, że do końca zbliżają się prace związane z elewacją budynku A. Obecnie trwają przygotowania do ostatniego etapu działań, które pozwolą na nadanie ostatecznego kształtu elewacji widocznej z ulicy Kilińskiego.

Czytaj również: Uwaga! Na 4 dni zamykają powiatówkę. Spore utrudnienia

Jak wyjaśnia wiceprezes Dawid Janik, ostatni etap prac będzie polegał na montażu lameli dekoracyjnych, które według planu zostaną dostarczone na teren inwestycji w poniedziałek 24 czerwca. Po ich zamontowaniu elewacja będzie gotowa i zgodna z wcześniejszym projektem wizualnym.

Trwają także inne prace i działania jakie realizuje spółka NIK na terenie inwestycji, w tym prowadzone są dwa postępowania przetargowe. Pierwsze dotyczy zadania pn. DOKOŃCZENIE REALIZACJI OBIEKTU STADIONU MIEJSKIEGO W NOWYM SĄCZU przy ul. Kilińskiego wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu – realizacja w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W wydłużonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta firmy Quadrum sp. z o.o. z Krakowa w wysokości 83 477 777,76 zł brutto. Kwota przeznaczona przez inwestora na ten cel, to 30 750 000,00 zł brutto. Obecnie trwa analiza przedstawionej oferty i spółka, wraz z władzami miasta, w najbliższych tygodniach podejmie w tej sprawie odpowiednie decyzje.

Drugie trwające postępowanie przetargowe dotyczy elewacji trybun. W tym przypadku w wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty, z czego najtańsza na kwotę 2 856 060,00 zł brutto, złożona przez firmę SAVO Kamil Nosal z Nowego Sącza. Zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych, aktualnie trwa etap badania i oceny przedstawionych ofert.

Dodatkowo, spółka jest w trakcie dostawy włazów kanałowych, które po zamontowaniu zabezpieczą teren budowy stadionu. Trwają również prace związane z dokończeniem budowy stacji transformatorowej. Kolejnym etapem tych działań będzie montaż niezbędnych elementów, które zostały wyprodukowane na zamówienie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź