miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dołącz do drużyny i pomóż małemu Kacperkowi! Dobro wraca [Akcja charytatywna]

0 721

Zarząd Osiedla Dąbrówka wspólnie z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka rozpoczyna akcję pod nazwą “Drużyna Kacpra Basty”. Ta charytatywna inicjatywa ma na celu pomoc chłopczykowi w walce ze śmiertelną chorobą. Kapitanem drużyny jest Kacper Basta, a główną ideą jest współdziałanie 620 osób.

 

Czytaj również: Doceń wolontariuszy!
Zgłoś najlepszych, którzy zostaną nagrodzeni finansowo [Konkurs] – KLIK

 

W związku z bardzo drogą terapią leczenia Kacpra Basty postanowiliśmy zainicjować akcję “Drużyna Kacpra Basty”, dzięki której walka z ciężką chorobą będzie łatwiejsza. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie sprawić, aby marzenia Kacperka stały się rzeczywistością – mówi Michał Kądziołka, inicjator powstania drużyny. – Marzeniem Kacpra w obecnej sytuacji jest możliwość zakupu bardzo drogiego leku. Miesięczna dawka leku Votrient – bo o tym specyfiku mowa – to koszt rzędu 12600 złotych miesięcznie – dodaje.

Drużyna będzie miała za zadanie wsparcie Kacpra w walce z chorobą. Poszukiwanych jest minimum 620 osób o dobrym serduchu, które dobrowolnie, raz w miesiącu wpłacą 20 zł na konto. Jeżeli wszyscy uczynią ten drobny gest utworzy się kwota 12600 zł. Pozwoli to sfinansować miesięczny koszt terapii Votrientem. Do inicjatywy zapisy trawają od dzisiaj (29 maja).

 

 

Zachęcamy do współudziału wszystkich zainteresowanych pomocą dla chłopca. Wszyscy zainteresowani wsparciem proszeni są o kontakt z organizatorem (informacja na plakacie). 

Warto pomagać! Dobro wraca!

 

 

Kacper Basta ma 15 lat. W lutym zeszłego roku zachorował na raka kości udowej, mięsaka Ewinga. Choroba rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej od złamania kości udowej. Teraz Kacper jest w trakcie terapii.

Rafał Kmak
fot. Kacper Basta

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź