miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dopłaty do wody utrzymane, od jutra mieszkańcy zapłacą jednak więcej

0 538

Podczas ostatniej Sesji Rada miasta Nowego Sącza zachowała dopłaty do rachunków za wodę i ścieki. Zmieni się jednak wysokość dopłat jakie zagwarantuje nowosądecki Magistrat. Według szacunkowych wyliczeń już od jutra (28 maja) każdy mieszkaniec miasta zapłaci za wodę o ok. 5 zł więcej.

 

Czytaj również: Włączyli myślenie i zgarnęli cenne nagrody!

 

Zgłoszony przez klub radnych PiS Wybieram Nowy Sącz projekt uchwały zakładał utrzymanie dopłat w niezmienionej wysokości do końca roku. Dopłatom przeciwny jest jednak prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i jego obóz w radzie miasta. Radny Krzysztof Głuc zaproponował kompromis, który miał pogodzić obie strony sporu, ale jednocześnie wprowadzić podwyżki. Ostatecznie uchwała zachowująca dopłaty została przyjęta, ale z poprawką radnego Głuca.

Mamy znaczące dopłaty, które będą odczuwalne dla mieszkańców. Równocześnie zachowujemy trochę więcej środków w budżecie, żeby można było realizować bieżące potrzeby – tłumaczył podczas Sesji radny Krzysztof Głuc.

W pierwotnej wersji zaproponowanej przez Klub Radnych PiS-Wybieram Nowy Sącz dopłaty do rachunków za wodę i ścieki miały kosztować miejski budżet do końca roku ok. 6 mln 700 tys. zł. Po poprawce ta kwota będzie mniejsza o ok. 2 mln zł.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź