miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Drugi etap przebudowy Dworca MDA na finiszu [ZDJĘCIA]

2 1 875

Przebudowa placu manewrowego przy Dworcu MDA w Nowym Sączu trwa od września ubiegłego roku. Prace zostały podzielone na trzy etapy, a drugi z nich jest prawie zakończony. Finał renowacji nastąpi najprawdopodobniej w październiku.

 

Czytaj również: Chodnik na ul. Staszica w Nowym Sączu jest prawie gotowy! Trwa remont Dworca MDA [ZDJĘCIA]

 

Pierwszy, ukończony już etap remontu obejmował podbudowę płyty wraz z instalacjami oraz wykonanie nawierzchni placu manewrowego od strony ul. Plac Dąbrowskiego.

Drugi etap prac w najbliższym czasie zostanie również zamknięty. Stalowe konstrukcje wiat przystankowych zostały całkowicie zadaszone, ul. Staszica wraz z chodnikiem również została odnowiona, a stanowiska odpraw autobusów są już prawie gotowe.

Wykonane zostały: chodniki, ścieki, beton, dachy wiat przystankowych oraz wysepki czyli od strony ul. Długosza wszystko praktycznie zostało wykończone. W szczeliny w betonie (dylatacje) włożone zostaną gumowe uszczelki w celu zmniejszenia wpływu drgań, zamontowane zostaną także specjalne barierki z antychlapaczami oraz wykonany zostanie wjazd na plac manewrowy przy Dworcu MDA w Nowym Sączu.

Część druga zostanie oddana do użytku prawdopodobnie już za miesiąc czyli w czerwcu. Ostatni, trzeci etap będzie obejmował renowację ul. Plac Dąbrowskiego wraz z chodnikiem.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Dworzec autobusowy na Placu Dąbrowskiego to idiotyzm !!! Dworzec autobusowy powinien powstać w sasiedztwie dworca PKP i MPK tworząc multimodalne centrum przesiadkowe. Nowy Sacz to ostatni ciemnogród w Polsce gdzie pasażerowie biegają kilka kilometrów z walizkami pomiędzy dworcami !!!

    1. Xaxa111 pisze

      3 przystanki I są na miejscu.

Zostaw odpowiedź