miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Drużyna siatkarzy z Czarnego Lądu z wizytą w ratuszu [ZDJĘCIA]

0 304

Siatkarska reprezentacja Kamerunu wybrała Sądecczyznę na bazę przygotowawczą do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii. We wtorek, w samo południe, drużynę z Afryki powitali w ratuszu zastępca prezydenta miasta Jerzy Gwiżdż oraz dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor.

 

Czytaj również: Zasłużony Żołnierzom Armii Krajowej

 

 – Gościliśmy u nas wiele drużyn, ale nigdy reprezentacji Kamerunu i w dodatku w siatkówce, która jest mi sportem szczególnie bliskim. Piłka siatkowa wraz z futbolem to najpopularniejsze dyscypliny w naszym kraju. Wiem, że 18 sierpnia, czyli za trzy dni, gracie państwo mecz z reprezentacją Polski. Pamiętam mecz Polski z Kamerunem z roku 2014, kiedy to Mistrzostwa Świata odbywały się we Wrocławiu. Mecz wygraliśmy wówczas 3-1 i zdobyliśmy mistrzostwo świata. Dziś mam przyjemność gościć reprezentację Kamerunu i bardzo się z tego cieszę. Życzę, żeby teraz, jak będziecie grali w Bari, w grupie C, gdzie macie bardzo mocnych przeciwników, wszystko ułożyło się po waszej myśli. Trzymam za was kciuki – oznajmił Jerzy Gwiżdż.

U kresu spotkania, wiceprezydent wręczył zawodnikom skromne upominki, następnie życzył powodzenia w nadchodzącym turnieju oraz zachęcał do ponownej wizyty w  Nowym Sączu zaraz po jego zakończeniu. Siatkarze odwdzięczyli się prezentem w postaci piłki z autografami członków drużyny.

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce siatkowej rozpoczną się 9 września. Po raz pierwszy gospodarzami imprezy będą jednocześnie dwa kraje – Włochy i Bułgaria. Kameruńczycy w ramach przygotowań do turnieju, rozegrają w Nowym Sączu na hali MOSiR-u przy ulicy Nadbrzeżnej dwa sparingi ( 21 oraz 25 sierpnia, oba rozpoczną się o godzinie 17.00). W ramach rozgrywek w grupie C, reprezentanci strefy afrykańskiej zmierzą się z Rosją, Australią, Serbią, Tunezją oraz Stanami Zjednoczonymi.

Reprezentacja Polski, która jest obrońcą tytułu wywalczonego przed czterema laty na własnym terenie, została rozlosowana do grupy D, gdzie jej przeciwnikami będą Bułgaria, Iran, Kuba, Finlandia i Portoryko.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź