miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwa marsze w Nowym Sączu! Utrudnienia w ruchu nieuniknione

2 5 454

Już jutro w Nowym Sączu odbędą się dwa marsze. Marsz Wolności, którego celem jest zamanifestowanie poparcia dla postulatów ruchu LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queerowych oraz Marsz za Życiem i Rodziną, którego przesłaniem jest pogłębianie tradycyjnych wartości chrześcijańskich.

 

Czytaj również: Kolejny punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie w Nowym Sączu?

 

Policja informuje, że w godz. 13:00 – 20:00 w związku z koniecznością zabezpieczenia tras przemarszu uczestników zgromadzeń z ruchu zostaną wyłączone następujące ulice: Jagiellońska, Konarskiego, Długosza (pomiędzy ul. Młyńską i ul. Kościuszki), Mickiewicza (pomiędzy ul. Jagiellońską i Matejki), Aleje Wolności, Aleje Batorego, Kolejowa, Sienkiewicza, Grodzka, Limanowskiego, Królowej Jadwigi

Marsz za Życiem i Rodziną rozpocznie się Mszą św. o godz. 14 w sądeckiej bazylice św. Małgorzaty. Eucharystii będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż. Po Mszy św. (około godz. 15:00) uczestnicy modlitwy wezmą udział w Diecezjalnym Marszu. Przejdą ulicami miasta do sanktuarium św. Rity. W tym roku Marsz zbiega się z sądecką procesją różańcową ulicami miasta, która odbywa się w pierwszą niedzielę października. Po zakończeniu Marszu organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny przy sanktuarium św. Rity.

 

 

Trasa przemieszczania się uczestników Marszu Równości: Stara Sandecja – al. Wolności – al. Batorego – ul. Kolejowa – ul. Sienkiewicza – ul. Grodzka – al. Batorego – Dworzec PKP.

 

Planowana trasa przemarszu uczestników Marszu Równości
Planowane wyłączenia z ruchu ulice w Nowym Sączu

 

W celu zapewnienia komunikacji wytypowane zostały sugerowane objazdy przebiegające następującymi ulicami: Węgierska – Biegonicka – Mała Poręba – DK75,
Węgierska – Asnyka – Wyspiańskiego – Nawojowska – Al. Piłsudskiego,
Węgierska – Radziecka – Barbackiego – Szwedzka – Pijarska – Piotra Skargi,
Legionów – Bulwar Narwiku – Kilińskiego – Piłsudskiego.

Dodatkowo przypominamy, iż o wszystkich zdarzeniach zaistniałych na terenie Miasta mających wpływ na poziom lokalnego bezpieczeństwa należy informować funkcjonujące w systemie całodobowym Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego tel.: 18 448 66 81 lub 18 443 57 02.

Rafał Kmak
źródło: UMNS, Gość Niedzielny, sądecka Policja
fot. wroclove.pl, pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. miastons pisze

    mieli racje , państwo teoretyczne ! co za żenada i wstyd

  2. miastons pisze

    tfu , że musimy o tym pisać

Zostaw odpowiedź