miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Działacz lewicy, były kandydat na Posła przegrał w sądzie z Sądeckimi Wodociągami! „Ma sprostować nieprawdziwe informacje”

0 677

Jakub Bocheński ma sprostować nieprawdziwe informacje na temat Sądeckich Wodociągów oraz wpłacić 1 500 zł na Sądeckie Hospicjum – tak postanowił Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Wyrok jest nieprawomocny, czytamy na stronie Sądeckich Wodociągów.

 

Czytaj również: Kreatywność oszustów nie zna granic! Nowa metoda wyłudzenia „na szczepionkę”

 

W październiku 2019 r. w wyborczym dodatku w lokalnych mediach Jakub Bocheński (kandydat na posła) w artykule zatytułowanym „Skandal w Sądeckich Wodociągach!” podał informacje, że w wyniku zlikwidowania dopłat miasta ceny wody za metr sześcienny stawiają Nowy Sącz w niechlubnej czołówce kraju oraz że nie może być takiej sytuacji, żeby Sądeczanie płacili za wodę najwięcej w Polsce.

Zanim sprawa trafiła do sądu poprosiliśmy Pana Bocheńskiego, żeby sprostował zawarte w tym artykule nieprawdziwe informacje. Nie uczynił tego – zaznacza Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów. – Dbając o dobre imię spółki oddaliśmy sprawę do rozstrzygnięcia przez niezawisły sąd.

Wydanym wczoraj (15 lutego 2021 roku) wyrokiem Sąd Okręgowy w Nowym Sączu nakazał Jakubowi Bocheńskiemu sprostować nieprawdziwe informacje na temat rzekomego skandalu w Sądeckich Wodociągach oraz tego, jakoby Sądeczanie płacili za wodę najwięcej w Polsce.

Wyrok jest nieprawomocny. Kandydat na posła ma także zapłacić koszty postępowania sądowego oraz uiścić kwotę na cel społeczny. Bocheński zapowiedział odwołanie się od wyroku. 

źródło: Sądeckie Wodociągi
fot. Twitter

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź