miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dziecięcy Gang w Nowym Sączu! Zobacz materiał Uwaga TVN [WIDEO]

0 8 018

Jak już informowaliśmy, po raz kolejny do Nowego Sącza przyjechali reporterzy TVN Uwaga, aby znów zrobić materiał związany z dziećmi. Tym razem chodzi o dziecięcy gang grasujący przy ul. Cichej.

 

Czytaj również: Kolejna tragedia! Mężczyzna zginął na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu

 

W marcu reporterzy TVN Uwaga gościli w Nowym Sączu w związku ze znęcaniem się, do którego miało dochodzić w jednym z nowosądeckich przedszkoli. Po ich interwencji sprawą zaczęto się interesować szerzej.

Tym razem reporterzy przybyli także w związku z dziećmi, które miały stworzyć swój gang na ul. Cichej. Sprawą małych przestępców w wieku od 6 do 13 lat zajmuje się już Policja, kuratorzy i sąd. Wszystko za sprawą jednej z mieszkanek osiedla i gry w piłkę przy trzepaku.

W ciągu 5 lat było około 120 zgłoszeń, a wcześniej wzywane były patrole Straży Miejskiej i Policji. Co więcej dzieci i mieszkańcy są nagrywani przez okno – nagrania mają stanowić dowód karygodnych zachowań. Dzieci boją się bawić, gdyż obawiają się, że trafią do poprawczaka. Większość zawiadomień i wezwań jest bezpodstawnych, a dwa lata temu sąsiadki zostały oskarżone o złośliwe nękanie sąsiadów i bezpodstawne składanie zawiadomień Policji i zostały ukarane naganą. 

 

O sprawie pisaliśmy tutaj: Dziecięcy gang grasuje w Nowym Sączu?

 

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO]

 

Opr. MK
Źródło i fot.: TVN Uwaga

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź