miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzień odpustu oraz Godzina Łaski w Parafii Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity

0 1 704

W czwartek (8 grudnia) w Parafii Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu odbędą się uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP – dzień odpustu parafialnego, 30 lat wdzięczności za dar konsekracji świątyni, uroczyste błogosławieństwo nowych organów. Przez cały dzień odbywać się będą Msze św. z okolicznościowym kazaniem. Główna uroczystość odbędzie się o godz. 18:00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa dra Andrzeja Jeża. Na godz. 19:30 zaplanowano koncert organowy.

Czytaj również: Uczcili pamięć legionistów, którzy polegli w bitwie pod Marcinkowicami

Od godz. 12:00-13:00 będzie miała miejsce Godzina Łaski. Godzina łaski przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia – między godziną 12 a 13. U jej początków są właśnie objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. To właśnie w jednym z tych objawień Maryja wyraziła pragnienie, by nazywać ją Różą Duchowną. Powierniczką objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala. Najszerzej z tych objawień znana jest natomiast prośba Maryi, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

Źródło i fot.: Informacje z Parafii Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź