miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzień Sportu w Katolickiej Szkole Podstawowej przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu

0 862

W minioną środę (15 czerwca) w KSP przy Parafii św. Heleny pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla odbył się Dzień Sportu. Na uczestników czekało mnóstwo dobrej zabawy.

Czytaj również: Dekanat Nowy Sącz ma nowych lektorów!

Wszystko zaczęło się od konkurencji sportowej, polegającej na jak najszybszym i bezbłędnym pokonaniu toru przeszkód. Uczniowie walczyli w trzech kategoriach wiekowych, zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, ufundowane przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza, a wręczał je dyrektor wydziału Tomasz Baliczek, wraz z Dyrektorem szkoły Piotrem Zachariaszem.

Następnie odbył się pokaz taneczny uczestników zajęć Szkoły Tańca WirDance, pokaz samoobrony, pierwszej pomocy oraz klasy saneczkarskiej z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Obecne było Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu, które współpracuje ze szkołą w Marcinkowicach.

– Mieliśmy przyjemność gościć Anetę Szarek i Dariusza Legutko, którzy zapewnili dużo frajdy i zabawy malowaniem twarzy. Prywatne Technikum Zawodowe w Nowym Sączu z opiekunem, Moniką Ogórek, przygotowało stanowisko fryzjerskie – stąd na naszych zdjęciach pełno uśmiechniętych dzieci z kolorowymi włosami, pięknymi fryzurami i zachwycającymi tatuażami. Na uczniów czekał także kącik gier planszowych i karcianych, przygotowany przez szkolny Samorząd Uczniowski. Wspaniałą atrakcją okazała się wizyta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i kurtyna wodna – informują organizatorzy.

– Dziękujemy Lucjanowi Kantorowi, Mariuszowi Jopowi i Dariuszowi Czerwińskiemu za obecność. Dziękujemy państwu Kożuchom, piekarni „Ślązak”, firmie Koral oraz Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku, lodów i grilla dla uczniów i gości naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za uświetnienie Dnia Sportu w KSP. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy – dodają nauczyciele KSP!

źródło i fot.: Katolicka Szkoła Podstawowa 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź