miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dziewczyny z Nowego Sącza wytańczyły podium na Mistrzostwach Polski!

0 1 591

Kilka dni temu w Świebodzicach odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski International Dance Organization w tańcu Hip-hop, Hip-hop Battles, Break Dance, Electric Boogie, Show Dance, Street Dance Show. Zawody zorganizował Polski Związek Tańca, pod patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Wśród uczestników turnieju znalazły się tancerki z nowosądeckiego klubu ADeeM. Jedna z nich stanęła na podium w klasyfikacji Hip-Hop!

 

Czytaj również: Mistrzostwa Nowego Sącza już za nami! Czas na podsumowanie

 

 

Centrum Tańca ADeeM na Mistrzostwach Polski w Świebodzicach reprezentowały:

  • Alicja Sekułowicz hip hop solo 15-16 lat – 3 miejsce,
  • Karolina Motyka hip hop solo 15-16 lat – 12 miejsce,
  • Natalia Migacz hip hop solo 17+ lat – 4 miejsce,
  • Justyna Migacz i Natalia Migacz hip hop duet 17+ – 6 miejsce.

 

 

Mimo tego że Mistrzostwa odbywały się w odmiennych warunkach nasze zawodniczki wywalczyły wysokie miejsca i tym samym zakwalifikowały się do Polskiej Kadry. Dla kilku naszych tancerek był to jeden z pierwszych startów na zawodach tak wysokiej rangi. Mimo to stres je tylko zmotywował, a w finale pokazały, że w Centrum Tańca ADeeM tańczymy po mistrzowsku – informuje Anita Migacz, trenerka w klubie ADeeM.

Podczas zawodów zachowywano ostrożność, wielokrotnie publiczność oraz zawodnicy byli wypraszani z hali, aby zdezynfekować pomieszczenie. Na szczęście pogoda dopisała, więc w tych przerwach technicznych zawodnicy rozgrzewali się na powietrzu, a piękna pogoda sprzyjała również sesjom fotograficznym. Z Świebodzic uczestniczki wróciły z medalami, dyplomami oraz wielką motywacją do działania.

 

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: ADeeM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź