miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ekstremalna Droga Krzyżowa – samotna wędrówka przez ciemność

0 1 031

Ekstremalna Droga Krzyżowa rejonu Nowy Sącz – św. Kazimierz podobnie jak w zeszłym roku, jest naznaczona stanem epidemii. Jednak dzięki temu to powrót do pierwotnej idei EDK czyli: samotnego marszu przez ciemność, wbrew organizmowi, zmęczeniu, trudnościom i opiniom ludzkim.

 

Czytaj również: Kino Sokół zaprasza! [Repertuar]

 

Dlatego też w tym roku stawiamy na indywidualne wędrówki, bez specjalnych Mszy Świętych, bez tłumów ludzi. Po prostu w Środę Popielcową (17.02.2021) rozpoczniemy Wielki Post, w którym to będziemy mieć 40 nocy do wykorzystania, by zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy sami decydują, kiedy chcą wyruszyć, o jakiej porze, którą trasą. To wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i wybory, które stało u początków idei EDK, jeszcze w Męskiej Stronie Rzeczywistości. Zachęcamy do korzystania z Mszy Świętej codziennie o godzinie 18:00 w kościele św. Kazimierza, jako mszy na rozpoczęcie swojej indywidualnej wędrówki. W tym roku nie prowadzimy rejestracji w sensie ścisłym, chyba że jako informację zwrotną do sztabu rejonowego, że byliście, kiedy byliście i na której trasie. Będziemy wdzięczni za taki odzew. Dzięki temu będziemy mogli zorientować się ile osób postanowiło wytrwać przy EDK, nawet przy zmienionej formie związanej z pandemią. Rozważania, opisy tras, ślady GPS, czy całe zestawy EDKowskie będą do pobrania ze strony głównej EDK w zakładce naszego rejonu, a także będzie je można nabyć (rozważania, odblask, pamiątkowy gadżet) w oficjalnym sklepie EDK. Zachęcamy do wsparcia całej idei EDK również w takiej formie. Oczywiście na trasę zabieramy ze sobą  najlepiej drewniane krzyże.
I kto wie? Może spotkamy się zupełnie przypadkiem w którąś wielkopostną noc na szlaku i rozpoznamy się po latarkach czołowych i przypinkach. 

Nie warto żyć normalnie! A życie samo się nie zrobi!
Piękni ludzie! Do zobaczenia w drodze!
Rewolucja się zaczyna!

 

Fot. kartuzy.info
Źródło: EDK Nowy Sącz

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź