miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Estakada ul. Tarnowskiej zostanie odnowiona! Radni wyrazili zgodę na dofinansowanie

2 1 583

Prawdopodobnie lada moment rozpoczną się prace naprawcze estakady ul. Tarnowskiej. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu podkreślił, że należy wykorzystać okres wakacyjny do wykonania robót, ponieważ wówczas ruch jest mniej wzmożony. Jeszcze w pierwszej połowie lipca ruszy długo wyczekiwany remont, radni wyrazili zgodę na przesuniecie ok. 350 tys. zł z rezerwy Budżetu Miasta na realizację przedsięwzięcia.

 

Czytaj również: Radni za! „Karta Nowosądeczanina” zostanie wprowadzona

 

– Krakowski Nadzór Budowlany co trzy miesiące obligował nas do przeglądów i kontroli stanu technicznego. Prace przede wszystkim będą polegać na wykonywaniu fundamentów odwiertu pod estakadę, wykonaniu oczepu, wykonaniu podbudowy, ściąganiu nawierzchni asfaltowych, wykonywaniu nowych warstw asfaltowych, dodatkowo także chodnika wraz z barierkami – powiedział Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Wykonawca remontu estakady przy ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu został wyłoniony, prace będą prowadzone na 105-metrowym odcinku tej drogi, w kierunku Góry Zabełeckiej. Modernizacja będzie przebiegała etapowo, a kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. – Zamknięty zostanie najpierw jeden pas ruchu, potem dwa, na końcu całość – dodał Konicki.

Za łączną kwotę 3 852 100, 48 zł renowację ulicy wykona przedsiębiorstwo Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz. Miasto Nowy Sącz na remont estakady pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad 1, 5 mln zł z Ministerstwa Finansów. Ponadto na ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza (27 czerwca) radni wyrazili zgodę na wsparcie inwestycji. Prace remontowe na ul. Tarnowskiej potrwają prawdopodobnie do 30 listopada tego roku.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, UM NS (zdjęcie główne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. xax121 pisze

    nareszcie.

  2. Kaźmirz pisze

    Dzięki bogu się zgodzili ,a mogli się nie zgodzić na przesunięcie . Radni za! „Karta Nowosądeczanina” zostanie wprowadzona to jedna z obiecanek Prezydenta , Czemu Klub radnych PiS nie blokuje to niegospodarność .

Zostaw odpowiedź