miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Festiwal Piękna rozpoczęty! Już dzisiaj zjawiskowe kobiety w Nowym Sączu

Festiwal Piękna – już dzisiaj pierwszy dzień niezwykłych emocji!

0 1 824

Od czwartku 4 lipca do soboty 6 lipca, Nowy Sącz po raz kolejny stanie się światową stolicą piękna. W ramach Festiwalu czekają nas wybory: Miss Supranational, Mister Supranational i Miss Polski. Wszystkie trzy prestiżowe Gale Finałowe odbędą się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu i będą transmitowane na żywo przez Telewizję Polsat. Emocjonujące całą Polskę wydarzenie rozpocznie 4 lipca finał międzynarodowego konkursu dla mężczyzn Mister Supranational – początek godzina 20.00. Partnerem Głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie.

Czytaj również: Poznajmy się! Bajeczny i magiczny klimat Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie i Wrocławiu

Najbliższe dni to efektowne Gale Finałowe w nowosądeckim Parku Strzeleckim, podczas których poznamy dwie najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszego mężczyznę. Dzisiejsza inauguracja trzydniowego maratonu piękna to ósmy już finał międzynarodowego konkursu dla mężczyzn Mister Supranational. Czterdziestu fantastycznych kandydatów z każdego zakątka globu rywalizować będzie o tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na Ziemi. Polskę reprezentuje Patryk Karbowski, zdobywca tytułu Mister Polski 2024.

Gospodarzami wieczoru będą – aktorka, która ostatnio pojawiła się w fabule „97 minut”, u boku Aleca Baldwina – Katarzyna Kołeczek i południowoafrykański prezenter telewizyjny i aktor Nico Panagio. O muzyczną atmosferę na gali zadbają: Blanka ze swoimi największymi przebojami, Gromee i Sara Chmiel oraz niezwykle żywiołowa Kapela Ciupaga i Gromee oraz Jan Majewski w repertuarze Harry’ego Stylesa. Wśród jurorów konkursu jest w tym roku między innymi obecny Mister Supranational Iván Álvarez Guedes. Czwartkowy wieczór w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu będzie pełen wyjątkowych choreografii i nowoczesnej muzyki, a w pokazach najprzystojniejszych mężczyzn z całego świata będą wykorzystane nowe technologie, na czele z AI. W zeszłym roku tytuł najpiękniejszego mężczyzny zdobył Iván Álvarez Guedes z Hiszpanii. Kto wygra w tym roku? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 4 lipca.

W drugim dniu Festiwalu Piękna w Nowym Sączu odbędzie Gala Finałowa krajowego konkursu piękności dla kobiet: Miss Polski. O koronę najpiękniejszej Polki podczas jubileuszowej gali rywalizować będą trzydzieści dwie finalistki. Każde województwo reprezentują dwie kandydatki, z których podczas gali finałowej zostanie wybrana jedna. W tym roku konkurs Miss Polski obchodzi swoje 35-lecie. Przyświeca mu hasło „Historia i nowoczesność. Mądra kobiecość w parze z prezencją”. Po raz pierwszy wszystkie kandydatki będą miały szansę zaprezentować się w wizytówkach wideo. Natomiast na scenie zaprezentują się w pięknie zaaranżowanych pokazach modowych, między innymi w sukniach ślubnych i wieczorowych z kolekcji Izabeli Janachowskiej.

Pokazom po raz pierwszy będzie towarzyszyła muzyka na żywo, usłyszymy największe hity z minionego 35-lecia, m.in. Michaela Jacksona, Céline Dion, Madonny, Stinga, Pavarottiego, Barbry Streisand. W roli prowadzących galę zobaczymy również dziewczyny z rodziny Miss Polski: Agnieszka Hyży i Ilona Krawczyńska. Będą im towarzyszyć najmłodsi polscy prezenterzy – Krzysztof Ibisz i Aleksander Sikora. Publiczność zgromadzona w sądeckim amfiteatrze i widzowie zebrani przed telewizorami posłuchają koncertów Margaret i Kamila Bednarka. Gośćmi specjalnymi jubileuszowej edycji konkursu Miss Polski będą piękne laureatki, które dumnie nosiły koronę Miss Polski na przestrzeni trzydziestu pięciu lat. Odbędzie się specjalny pokaz urodzinowy z udziałem Miss z lat 1990-2023 oraz finalistek Miss Polski 2024. Na scenę wyjdzie około pięćdziesięciu kobiet! W jury konkursu zasiądą między innymi: ślubna ekspertka i kreatorka stylu Izabela Janachowska, najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni Ewa Wachowicz oraz Angelika Jurkowianic – Miss Polski 2023. Finalistki Miss Polski 2024 oprócz korony i tytułu, powalczą także o nagrody o łącznej wartości 250 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Komu koronę przekaże Angelika Jurkowianiec z Namysłowa dowiemy się już 5 lipca.

I w trzecim, ostatnim dniu Festiwalu Piękna odbędzie się Gala finałowa międzynarodowego konkursu piękności dla kobiet Miss Supranational. Tutaj o prestiżowy tytuł walczyć będzie ponad siedemdziesiąt olśniewających dziewczyn z całego świata. Warto przypomnieć, że to 15. edycja jednego z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności. Polskę reprezentuje Angelika Jurkowianiec – Miss Polski 2023. Pokaz sukien narodowych najpiękniejszych kobiet z całego świata na pewno zachwyci przepięknymi stylizacjami, charakterystycznymi dla każdego kraju. Galę poprowadzi międzynarodowy duet – Katarzyna Kołeczek i Nico Panagio. Wyborom najpiękniejszej kobiety świata będą towarzyszyły występy wspaniałych artystów. Porywającą oprawę muzyczną stworzą: słynna francuska piosenkarka Alizée oraz polscy artyści – Mateusz Ziółko i Daria Marx. Kto otrzyma koronę Miss Supranational 2024 z rąk Andrei Aguilery z Ekwadoru? Wszystko rozstrzygnie się w sobotę 6 lipca od godz. 20:00 podczas gali Miss Supranational 2024 w nowosądeckim Parku Strzeleckim.

Oto program Festiwalu Piękna:

  • Gala finałowa międzynarodowego konkursu dla mężczyzn Mister Supranational odbędzie się 4 lipca 2024 r. (czwartek) o godzinie 20.00,
  • Gala finałowa krajowego konkursu piękności dla kobiet Miss Polski odbędzie się 5 lipca 2024 r. (piątek) o godzinie 20.00,
  • Gala finałowa międzynarodowego konkursu piękności dla kobiet Miss Supranational odbędzie się 6 lipca 2024 r. (sobota) o godzinie 20.00.

Zapraszamy do bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniu lub oglądania transmisji ze wszystkich trzech Gali Finałowych w Telewizji Polsat. Gospodarzem Festiwalu Piękna 2024, który organizowany jest przez Nową Scenę jest miasto Nowy Sącz. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź