miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Festiwal Zawodów przyciągnął tłumy uczniów

0 703

Hala MOSiR pękała w szwach, gdy na Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych przyjechali uczniowie zainteresowani swoją przyszłą edukacją. Na Festiwalu Zawodów Nowego Sącza nie zabrakło osób, które dopiero szukały dla siebie szkoły i takich, które wiedziały, czego chcą.

 

Czytaj również: Pomóżmy Kasi walczyć z chorobą!

 

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli Festiwal Zawodów Nowego Sącza miał miejsce na hali MOSiR dzisiaj (20 marca) od godz. 10.00 do 15.00. – Dużo osób było zainteresowanych naszą szkołą, w tym większość chłopców. Tradycyjnie był pokaz broni, umundurowania oraz musztry. Współpracujemy ze Strażą Graniczną, więc oni także mieli swoje stanowisko. Dla naszych uczniów poszerzyliśmy ofertę i otworzyliśmy klasę wojskową ze specjalizacją ratownictwo mundurowe – mówił brygadier ZS „Strzelec” Sławomir Szczerkowski.

Przyszli uczniowie szkół średnich pytali starszych kolegów o nauczycieli, jak wygląda program nauczania, a także o zdawalność matur. Nie zabrakło zainteresowania zajęciami pozalekcyjnymi.

– Mamy duże zainteresowanie i nie brakuje nam osób do uczesania. Przychodzą i pytają także o inne profile, ponieważ mamy też klasy informatyczne z grafiką oraz fotografią – wyjaśniały uczennice z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu.

Swoją ofertę prezentowały także szkoły spoza Nowego Sącza, m.in. z Nawojowej i Starego Sącza, a na Festiwal Zawodów przybyli także uczniowie szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych z różnych rejonów Sądecczyzny.

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź